Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Вакцинація від грипу... за пів ціни

Таку можливість отримали вінничани
19 жовтня, 2020 - 18:28

Завдяки міській програмі «Стоп грип», яка діє у Вінниці вже п’ять років поспіль, городяни мають право вакцинуватися за пів ціни: половину вартості сплачує пацієнт і стільки ж — місто. Водночас діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, можуть зробити щеплення безкоштовно. Наразі місто вже закупило 6 тисяч доз вакцини проти грипу. Загалом на цей епідсезон планують придбати 15 тисяч доз. На сьогодні, як повідомив директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр ШИШ, такою послугою скористалися вже понад 1200 городян, з них 350 дітей.

«Щороку кількість вінничан, які обирають вакцинацію як профілактику від грипу, збільшується. Якщо під час першого року програми щеплення зробили лише 432 вінничанина, то минулого епідсезону — 9734 вінничанина. Переконаний, що саме завдяки програмі «Стоп грип» у Вінниці за останні роки не було зареєстровано жодного випадку смерті від грипу, зменшується і загальна кількість пацієнтів, які хворіють на грип, — розповідає Олександр Шиш. — Однак цього року, зважаючи на коронавірус, ми вирішили підсилити дію програми — на 40% збільшили фінансування і запланували закупити доволі велику партію — 15 тисяч доз, 6 тисяч корейської вакцини GC FLU вже розвезено по центрах первинної медико-санітарної допомоги й вінничани вже почали вакцинуватися. На придбання вакцин з міського бюджету виділили 4 мільйони гривень».

Отримати щеплення досить просто — достатньо звернутися до сімейного лікаря. Після огляду, за умови відсутності протипоказань до щеплення, пацієнту видають рецепт на придбання вакцини в аптеці за 50% від її вартості. Оплативши його, він повертається до свого Центру первинної медико-санітарної допомоги з чеком і отримує щеплення.

Нагадаємо, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, в епідсезоні 2020-2021 в північній півкулі, а відповідно, і в Україні, курсуватиме 4 штами грипу: два штами типу А (H1N1 і H3N2), і два штами типу В. На сьогодні, за інформацією лабораторного центру МОЗ у Вінницькій області, в регіоні спостерігається низький рівень інтенсивності захворюваності на грип та ГРВІ — 384 випадків на 100 тисяч населення, що на 32 % нижчим базового рівня. Водночас лютує коронавірус, який він початку епідемії забрав життя вже 148-ми вінничан, одужали 5151 особа, хворіє — 3269 людей.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця, фото з архіву авторки
Газета: 
Рубрика: