Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

«Велопавутина» он-лайн

У Вінниці активісти розробили мапу доріжок, смуг, парковок та пунктів прокату двоколісників
16 травня, 2019 - 11:56

Онлайн-карту велодоріжок, яка надасть можливість будувати безпечні маршрути до роботи, для поїздок із дітьми, а також для велопрогулянок, створили представники велоспільноти міста. На мапі відображено майже 50 кілометрів велодоріжок і велосмуг, окремо розміщені фото ділянок, а також місця для парковок велосипедів. Як повідомив представник велоспільноти міста Влад СЕМЕНЮК, для створення цієї мапи їм довелося проїхати понад дві сотні кілометрів і опрацювати всі маршрути. Все це заради того, щоб спонукати містян їздити на велосипеді задля загального здоров’я, а також для того, щоб велосипед у Вінниці став реальною альтернативою автомобільному транспорту.

«Масова автомобілізація — це шлях до загострення проблем усередині міста. Збільшення міських площ, відведених для парковок, відтіснення пішоходів, погіршення роботи громадського транспорту, забруднення навколишнього середовища... і розуміння такого вектора розвитку міста уже давно привело наших побратимів із Європи до популяризації екологічних видів транспорту, зокрема велосипедів, — каже велоактивіст. — Уже назбиралися сотні кейсів, які показують, що популяризація велоруху призводить до покращення загального здоров’я населення, підвищення ефективності всієї транспортної системи, безумовно підвищує рівень свідомості людей. Я вже не говорю про економічну і туристичну складову».

Тепер вінничани та гості міста завдяки онлайн-мапі можуть зі свого смартфона побачити повну картинку «велопавутини», а незабаром — ділянки, де плануються нові велосмуги та доріжки. Влад додає, що додаток уже показує, де можна припаркувати свій байк, або пропонує вказати, де, на думку користувача, доцільно було облаштувати нову велопарковку. А ще він дає змогу перед маршрутом перевірити, наскільки якісним є покриття на тій чи іншій доріжці.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
Газета: 
Рубрика: