…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

«Величаємо»

Унікальна виставка сучасного українського іконопису відкрилася в Ужгороді
25 квітня, 2019 - 11:53
ФОТО АВТОРА

У Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту триває виставка сучасного українського іконопису «Величаємо», яка приурочена до одного з найбільших християнських свят — Великодня.

Свої роботи тут представили орієнтовно 40 авторів — студентів та викладачів кафедри сакрального мистецтва Львівської академії мистецтв під керівництвом завідувача кафедри Романа Василика. Кафедра є однією з наймолодших, але вже добре відома в Україні та світі — її доробки були представлені в Польщі, Франції, Італії, Австралії, Бразилії та різних містах України. В Ужгороді свої роботи вони представили вперше. Більшість робіт написані у традиційній для українського іконопису темперній техніці.

Відкриття виставки стало можливим завдяки співпраці Закарпатського музею народної архітектури та побуту, благодійного фонду «Мистецька співдружність «Сьогодні»», кафедри сакрального мистецтва Львівської академії мистецтв і Середнянського деканату Мукачівської єпархії УГКЦ.

Оксана ДУДАШ, Ужгород
Газета: 
Рубрика: