Справжній спосіб помститися ворогові — не бути схожим на нього.
Марк Аврелій, римський імператор, належав до династії Антонінів, філософ-стоїк.

Від 45% до 53%

Рейтинг мера Дніпра є стабільно високим — дослідження
27 січня, 2020 - 19:16
ФОТО DNIPRO.DEPO.UA

У продовж чотирьох років, обіймаючи посаду міського голови Дніпра, Борис Філатов зберігає стабільно високу підтримку жителів міста. Про це свідчать дані щорічних муніципальних опитувань, які проводить Соціологічна група «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI). Результати опитувань демонструють також, що підтримка діяльності мера є вищою, ніж підтримка діяльності депутатів міської ради. Про це під час пресконференції повідомив голова правління «Комітету виборців України» Станіслав Жолудєв.

«У межах проєкту «Моніторинг діяльності міської влади» ми проаналізували дані з відкритих джерел. У Дніпрі спостерігається стала ситуація з рейтингом міського голови. Якщо подивитися на дані муніципального опитування, то рейтинг задоволеності діяльністю міського голови Бориса Філатова коливається від 45% до 53%. Ці коливання невеликі. І це свідчить про те, що той електорат, який був у чинного міського голови, залишається. У міської ради трохи нижчий рейтинг: максимум, який вона мала, — 44%, мінімум — 31%. Але це один із найвищих показників по Україні», — зазначає Станіслав Жолудєв. Водночас дані щорічних муніципальних опитувань свідчать, що 2019 року зафіксовано і найвищий рівень оптимістичних настроїв щодо стану справ у Дніпрі. Так, 45% жителів зазначили, що в цілому справи у місті йдуть у правильному напрямі — це найкращий показник починаючи з 2015 року. Рівень задоволеності порівняно з 2016 роком виріс на 20%. «Схожу тенденцію демонструють і результати опитування громадської думки мешканців Дніпра щодо діяльності Дніпровської міської ради, її виконавчих органів і міського голови. За даними дослідження, 2019 року 54% респондентів позитивно оцінювали діяльність Бориса Філатова на посаді мера. Загалом щорічний моніторинг показує, що рівень схвалення дій очільника Дніпра в період із 2016-го до 2019 року не опускався нижче 52%, тобто більше половини містян залишаються задоволеними діяльністю Бориса Філатова на посаді мера протягом усієї його каденції», — каже голова правління «Комітету виборців України».

За даними аналітичного порталу «Слово і Діло», за підсумками четвертої річниці з моменту проведення місцевих виборів Борис Філатов є й найбільш відповідальним мером — він виконав переважну частину своїх передвиборчих обіцянок або ж вони перебувають на стадії реалізації. Таким чином, рівень відповідальності мера Дніпра сягнув 61%, що стало найкращим показником серед усіх міських голів, які потрапили до рейтингу.

Крім цього, в межах проєкту «Моніторинг діяльності міської влади» Станіслав Жолудєв озвучив аналітичні дані журналу «Кореспондент»: у жовтні видання опублікувало рейтинг найбільш впливових міських голів 35-ти міст України. При аналізі враховувався як політичний вплив мерів, так і економічні можливості. «Очільник Дніпра Борис Філатов посів друге місце в рейтингу (політичний вплив — 3,25, економічний — 3,71). Його випередив лише мер столиці Віталій Кличко (політичний вплив — 3,99, економічний — 8,35), який має непорівнянні економічні можливості з іншими містами України через великий обсяг бюджету Києва», — зазначив Станіслав Жолудєв.

За результатами VI дослідження Індексу публічності місцевого самоврядування (ГО Опора, червень — серпень 2019 року) із 2015-го до 2018 року також зафіксована позитивна динаміка рівня публічності, відкритості міського голови Дніпра. За цей період відбулося зростання показника публічності: з 39% до 62%.

Варто додати, що міський голова Дніпра є популярним блогером у соціальних мережах, який не боїться висловлювати свою позицію з гострих питань не лише міського, а й державного масштабу.     

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: