Нації, де переважають «нейтральні»... неминуче засуджені на смерть і рабство.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Від розмов — до справи

У Вінниці планують створити «Музей Мужніх», експонати якого оповідатимуть про незламних земляків
24 квітня, 2019 - 11:27

Об’єднати під одним дахом тематичні експозиції про вінничан, які брали участь у бойових діях в Афганістані, ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, Революції Гідності та бойових дій на сході України, вирішили у Вінниці. Перша організаційна нарада щодо заснування обласного закладу «Музей Мужніх» відбулася 22 квітня за участю представників історичної спільноти міста, відповідних громадських організацій та музейників.

За словами директора Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерини ВИСОЦЬКОЇ, нова музейна експозиція має стати відображенням мужності й відваги вінничан під час подій нещодавнього минулого. А герої — прикладами мужності, про яких потрібно знати майбутнім поколінням.

«Річ у тім, що ми маємо в місті музей, який присвячений лише воїнам-афганцям. Масштабної постійної експозиції, яка відображала би мужність наших ліквідаторів, героїв Небесної Сотні чи героїв АТО, немає. Тому й виникла ідея створення «Музею Мужніх», — каже Катерина Висоцька. — Вперше, як уточнив директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен, про неї заговорили ще кілька років тому — на одному із засідань Ради з питань історії, культурної спадщини і топоніміки міста Вінниці, це консультативний орган при Вінницькому міському голові. Тепер, як обіцяє заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк, питання перейде від розмов у практичну площину. Адже наш краєзнавчий музей має чимало «мужніх» експонатів. Лише фонд, який присвячений Революції Гідності, становить 265 предметів, але за браком місця експонується їхня п’ята частина. Хоча варто було б показати їх усі, бо це сторінки історії, які довелося пройти державі на нашій пам’яті».

Концепція музею поки що обговорюється. Історики і наукові співробітники Вінницького обласного краєзнавчого музею опрацьовують всі можливі варіанти розташування майбутнього закладу та його тематичного наповнення. За попередньою інформацією, «Музей Мужніх» найімовірніше розташують у приміщенні нині діючого музейного закладу «Мій край — Поділля», який розташований на вулиці Пирогова, 148. Однак чи функціонуватимуть два заклади в одній будівлі, чи знайдуть для останнього нове місце, наразі не повідомляють.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ