Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

«Відповіді нещирі»: у суді зачитали результати проходження поліграфу Рищука і Гордєєва у справі Гандзюк

19 січня, 2021 - 21:04

У Дніпровському районному суді Києва триває розгляд справи вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк.

19 січня у суді зачитали результати проходження поліграфу екс-головою Херсонської ОДА Андрієм Гордєєвим та його екс-заступником Євгеном Рищуком. Цих осіб активісти громадської ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?» та батько Катерини Віктор Гандзюк вважають ймовірно причетними до організації нападу.

Експерт-поліграфолог поставив Рищуку і Гордєєву низку питань, які стосуються організації, планування, можливих мотивів нападу на Гандзюк, фактів обговорення цієї справи з замовниками, їх особистої участі у нападі, чи відомі їм справжні замовники злочину та інші питання.

Рищук і Гордєєв негативно відповіли на питання про те, чи знали про напад на Гандзюк заздалегідь, чи обговорювали це з уже відомими фігурантами справи, чи відомо їм про замовників нападу. На думку експерта, який проводив дослідження, ці відповіді є нещирими. Також поліграф показав нещиру негативну відповідь Гордєєва, коли в нього запитали чи пригнічувала Гандзюк його своєю громадською діяльністю.

Водночас, експерт зазначив, що у Гордєєва і Рищука не виявлено комплексу реакцій, які свідчать про те, що вони організовували напад на Гандзюк.

Наразі слідство офіційно підозрює двох осіб в організації нападу. Це екс-голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер та відомий у кримінальних колах Херсона Олексій Левін (Москаленко). Обоє перебувають під вартою. Свою вину Мангер і Левін не визнають.

Іван АНТИПЕНКО, «День»

Рубрика: