У літописців є найстрашніша зброя – замовчування
Павло Загребельний, український письменник, громадський та політичний діяч, Герой України

Вінницькі медики проходитимуть стажування в Iталії

«Без якісної підготовки персоналу неможливо забезпечити належну послугу», — міський голова Сергій МОРГУНОВ
14 січня, 2020 - 18:52

Меморандум про співпрацю підписала Вінниця з лікарнею Пресвятого Серця — Дон Калабрія, яка розташована в італійському місті Неграр. Документ передбачає спільну діяльність у вивченні кращих практик у сфері управління закладами, наданні спеціалізованої медичної допомоги, підвищенні якості лікування і догляду за пацієнтами. Один з його аспектів — це стажування спеціалістів, зокрема щодо освоєння нових методик оперативних втручань та впровадження новітніх інформаційних технологій. Залучення європейських практик, на думку міського голови Вінниці Сергія МОРГУНОВА, підвищуватиме ефективність менеджменту у вінницьких медичних закладах, особливо в умовах реформування галузі.

«Співпраця між Вінницею та італійським закладом триває уже понад два роки. За цей час 11 вінницьких медиків пройшли стажування в італійському шпиталі. Радий, що наше партнерство розвивається. Тим більше, що зараз будуємо новий корпус лікарні Швидкої медичної допомоги та регіональний кардіоцентр за найсучаснішими стандартами. Обладнання і ремонт — це добре, але без якісної підготовки персоналу неможливо забезпечити належну послугу. У межах співпраці ми продовжимо програму стажування. Переконаний: досвід італійських експертів буде корисним для нашої громади», — прокоментував Сергій Моргунов.

Фактично Меморандум формалізував дворічну співпрацю між вінницькими закладами та лікарнею в Італії, а також надав італійським спеціалістам можливість переймати навички вінницьких спеціалістів. Зокрема, представників італійської сторони цікавить співпраця в таких напрямках, як гінекологія, інтенсивна терапія, травматологія та кардіологія. Власне, після зустрічі в міській раді італійські фахівці відвідали заклади охорони здоров’я Вінниці, познайомилися з роботою і поспілкувалися з лікарями.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
Газета: 
Рубрика: