У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Вінниця на один день стане столицею УНР

13 жовтня у місті над Бугом відбудеться фестиваль військово-історичної реконструкції
12 жовтня, 2018 - 11:57

До Дня захисника України та з нагоди 100-річчя Української революції 1917—1921 років Центр історії Вінниці проводить ІІІ Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції «Вінниця — Столиця УНР». Він покликаний продемонструвати правонаступність і неперервність української мілітарної традиції, каже директор закладу Олександр Федоришен. І додає, що цього року на глядачів чекає багато захопливих заходів, а кульмінацією стане відтворення бою Армії УНР проти білогвардійських підрозділів, яке відбудеться у Центральному парку культури та відпочинку за участі реконструкторів з Вінниці та ще десяти українських міст.

«Втретє до Дня захисника України ми будемо проводити фестиваль військово-історичної реконструкції, який стане одним із яскравих заходів на завершення туристичного сезону у Вінниці, — каже Олександр. — Розпочнеться він о 10.00 з виставки військової техніки сучасних військових підрозділів та реконструйованих машин різних періодів минулого століття, зокрема буде представлений панцерник 20-х років ХХ ст. О 13.00 головною вулицею міста пройде урочиста хода захисників України за участі військовослужбовців різних підрозділів ЗСУ, Національної гвардії, а також військових реконструкторів, які будуть одягнені в однострої часів Української революції.

Кульмінаційний момент нашого фестивалю — це військово-історична реконструкція. Цього року вона змінила локацію і відбуватиметься у Центральному парку, поряд концертною залою «Райдуга». Цього разу дійство буде наближене до реальності, бо у попередні роки це були вуличні бої українців зі своїми супротивниками, а тепер ми говоримо про події 13,14 і 15 жовтня 1919 року, коли українське військо провадило свій потужний і фактично останній в тому році генеральний наступ проти денікінців, білогвардійців, військових сил Півдня Росії. Умовно ми будемо говорити про таке собі узлісся на околиці містечка Бершадь, що на Вінниччині. Окрім українського війська, окрім армії УНР та збройних сил Півдня Росії, будуть ще кілька військових підрозділів, які брали у той час участь у бойових діях на Поділлі, буде задіяна військова техніка, також піротехніка, яка може бути використана, враховуючи локацію. Очікуємо на 150 учасників із різних міст України. Приїдуть навіть хлопці-реконструктори з окупованих територій, для яких Вінниця та ще кілька фестивалів на мирній землі — це важливе маркування своєї причетності до відтворення правдивої української історії».

Традиційно фестиваль проходить за підтримки Вінницької міської ради та міського голови Вінниці Сергія Моргунова. Його організатором є Центр історії Вінниці за співпраці з ГО «Жива історія» та Вінницьким історичним товариством. Спеціально до проведення дійства організатори підготували спецвипуск журналу історичний калейдоскоп «Вінниця столиця УНР». Його роздаватимуть безкоштовно всім відвідувачам фестивалю.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», фото з архіву автора
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments