Хто забуває уроки історії, приречений на їх повторення
Джордж Сантаяна, американський філософ і письменник іспанського походження

Vivat «Мономахам»!

Українські військові виграли «срібло» на міжнародних елітних змаганнях спецназу в Британії
23 жовтня, 2017 - 19:09
ФОТО З «FACEBOOK»-СТОРІНКИ РОМАНА СІНІЦИНА

Команда бійців та офіцерів 3-го окремого полку спеціального призначення з міста Кропивницький прилетіла з Британії, завоювавши почесне «срібло» на престижних щорічних міжнародних змаганнях Cambrian Patrol! Українці тріумфально виступили з-поміж 131 команди та майже трьох десятків країн. Про це повідомив волонтер Роман Синіцин на своїй сторінці в Facebook.

Cambrian Patrol вважаються екстремально важкими — це марш-кидок Кембрийськими горами в Уельсі. Змагальна програма включала перехід на 50 миль у гірській місцевості в штормову погоду протягом двох діб без сну, роботу з агентами, місцевим населенням, знешкодження терористів та звільнення цивільних заручників, допит і роботу з полоненими, розмінування, форсування водних перешкод у горах з температурою води + 6oC, надання першої медичної допомоги людям з травматичними ампутаціями тощо.

«Золото» дісталося військовим Пакистану і Великобританії, але їхній успіх можна пояснити наявністю набагато більшого досвіду гірських конфліктів і хорошим знанням місцевості. В українській команді були військові, які брали участь у багатьох боях на Донбасі.

Це вже друга, після «Ігор Нескорених» у Торонто, демонстрація високого рівня підготовки та духу наших бійців — збірна військовослужбовців та ветеранів, які зазнали травм або поранень при виконанні своїх обов’язків, виборола 14 медалей (8 золотих, 3 срібних і 3 бронзових). Тоді «День» особливо підкреслив фотографію «перетину» двох історій — спілкування засновника змагань принца Гаррі з Віндзорів з українськими нащадками «Мономахів». Саме так назвала українських військовослужбовців головний редактор Лариса Івшина, зауважуючи глибокий історичний підтекст та сенс. І справа не тільки у справжній аристократичній витримці наших бійців, а і в символізмі образів. «Галактики» правлячих династій Давньої Русі-України та Британії зустрічались ще 1074 року (!), коли донька останнього англосаксонського законного короля Англії Гарольда ІІ, Гіта, стала дружиною молодого Володимира Всеволодовича, згодом — Великого князя Київського Володимира Мономаха. І от, знову, на нових зустрічах у Торонто і Британії українські хлопці-нащадки «Мономаха» показують колосальність своєї сили духу і почуття власної гідності.

Анастасія РУДЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments