Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Влада Дніпропетровщини дає «зелене світло» стартапам

За місяць будуть відомі імена переможців проекту BEST INVEST
8 листопада, 2018 - 10:33

Протез руки, що реагує лише на думку про рух. Паливний датчик, який контролює несумлінних водіїв. Розумний додаток, здатний відстежувати побутові припаси вдома, а найголовніше    — поповнювати їх. Такі стартапи запропонували учасники проекту BEST INVEST. Зараз у Дніпропетровській облдержадміністрації визначають переможців. Серед претендентів на першість — проект винахідника Артема Гуляєва. Це протез руки, який реагує на думку про рух. Такі вже є в Європі, проте там вони у 50 разів дорожчі. «Ідея виникла  2014-го, коли почалася війна на Донбасі. Хотілося допомогти нашим хлопцям, які втратили кінцівки. Складові для протеза друкуються на 3d принтері, решта — механізми,   — сказав Артем Гуляєв. — «Штучна рука» кріпиться до тіла. Мозок думає про якусь дію, м’язи реагують — протез рухається. Можна писати ручкою, їсти, підіймати вагу до 5 кг. Загалом він має шість «положень». Зарядка електрикою тримається до двох днів. Термін дії — 4,5 року».

Ще один проект — інженерів-винахідників Олександра Сірка й Андрія Тимошенка. Це паливний датчик на бензовози, який контролює кілометраж і витрати водіїв. Ідея корисна агропромисловим, автотранспортним і комунальним підприємствам. Своїм стартапом поділився і Євген Чернецький — автор ідеї IT-додатку для планерування господарських family-закупок. «Ми пропонуємо безоплатну доставку побутового кошика родинам — від зубної пасти до прального порошку. Це товари, які завжди раптово закінчуються. Ми ж контролюватимемо витрати родин і вчасно постачатимемо товари. Робитимемо це за допомогою спеціального додатка. Ще у планах  — телефонна лінія. Для роботи нам потрібен лише склад і кур’єр, за рахунок цього й отримуватимемо прибуток», — сказав Євген Чернецький. Остаточні результати конкурсу будуть оголошені за місяць. Зараз проекти розглядають фахівці інвестиційно-інноваційного центру та галузеві фахівці. Допомагають і компанії-партнери BEST INVEST зі сфери енергетики, продовольства, банківської справи. «Презентувати свої стартапи запросимо авторів найкращих робіт. Трьом переможцям допоможемо втілити ідеї в життя. Шанс отримають також проекти, які не потрапили до фіналу, проте зацікавили партнерів конкурсу», — додав керівник проекту BEST INVEST, директор інвестиційно-інноваційного центру при Дніпропетровській ОДА Олександр Коломійцев. Найбільш удалі проекти розмістять на спеціально створеній інвестиційній онлайн-платформі, завдяки якій для їх реалізації шукатимуть потенційних інвесторів, що зацікавляться оригінальними ідеями та розробками.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ