Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Внутрішня «духовна інвестиція»

Новинка «Дня» — в Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського
29 жовтня, 2019 - 18:31

Перше в Києві представлення «Дня вдячності» відбулося, як зазначила головний редактор газети «День» Лариса Івшина, в «душевно зігрітому залі». У відділі зарубіжної україніки НБУВ — виставка книг про постаті, яким присвячена новинка «Дня», а на екрані — їхні портрети чи фото. Усе налаштовує на розмову про людей, які заслуговують на нашу вдячність.

«Сума локальних невдячностей забезпечує загальний неуспіх країни. І тому нам обов’язково потрібно перемикнутися від стану жертви, від стану, коли чекають чогось від світу, — до етапу повноцінно розвинутої особистості й країни, яка здатна взяти відповідальність на себе, здатна бути вдячним тим, хто зробив щось для неї, особливо в найстрашніші її періоди. Зокрема, це стосується часів Голодомору й геноциду. Як виявилося, ця тема зараз дуже актуальна», — зазначила Лариса Івшина.

Ця книга провжує справу газети, яку вона вже здійснює понад 20 років, що відзначив директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Микола Жулинський, зауваживши, що «День» — це одна з потужних сил, яка формує і консолідує українську історичну пам’ять. А також, як додав доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал, «олюднює історію» і розповідає про нашу минувшину й сучасність у загальноєвропейському контексті.

Як наголосив упорядник видання, редактор газетної рубрики «Історія та «Я» Ігор Сюндюков: «Я вважаю, що ця наша книга є внутрішньою інвестицією, причому духовною інвестицією в Україну. Вона буде повернена з відсотками, але зовсім в іншому сенсі — через зрушення в нашій суспільній свідомості, на що ми й сподіваємося».

Більше подробиць про презентацію і екскурсію з представленням українських рукописів і стародруків — у найближчих випусках «Дня».

Марія ЧАДЮК, «День», фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ