Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

«Вони всі потребують дому»

У Львові відкрився перший в Україні Центр «усиновлення» тварин
8 червня, 2017 - 11:32
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Центр адопції безпритульних тварин відкрився на базі ЛКП «Лев» 6 червня. Сучасну будівлю, переобладнану із гаража, що живиться електроенергією із сонячних панелей на її даху, спорудили за рахунок коштів із бюджету розвитку Львова, фінансуватиме утримання закладу також місто. Але головне — не зовні. Як розповіла «Дню» директор ЛКП «Лев» Оксана КОШАК, новостворений підрозділ міститиме загальну базу даних щодо безпритульних тварин міста. «На відміну від притулків, ми прилаштовуємо не лише тварин, які містяться у нас, а й усіх безпритульних тварин, які є у Львові. І тих, які є на перетримках у волонтерів, тих, які живуть на вулицях, але під опікою людей, тих, які живуть у притулку «Милосердя»... Тобто ми не ділимо тварин — вони всі потребують дому, — пояснює Оксана Володимирівна. — По-друге, у нас на підприємстві категорично заборонено перебування щенят і кошенят, але їх є чимало в місті, ними опікуються волонтери та небайдужі мешканці міста, і ми також їм допомагаємо з прилаштуванням».

Допомагатимуть знайти дім для чотирилапих тут професійно — окремий працівник займатиметься прилаштуванням, збором інформації. «А в його підпорядкуванні є і кінолог, і грумер, тобто люди, які створюють красивий візуальний образ кожної тварини. І ветеринари, які дбають, щоб здоров’я тваринки, яку ми відпускаємо, було ідеальним», — продовжує директор ЛКП «Лев».

Оксана Кошак розповідає, що під час розробки концепції цього відокремленого підрозділу оцінювали кращі світові практики, але з урахуванням того, що Україна перебуває в інших економічних реаліях.

«Ми придумали нашу програму роботи з безпритульними тваринами, яка діє у Львові. У більшості міст України, як і в Європі, діють або притулки, де тварини утримуються чи до часу, доки вони самі не помруть від старості чи доки їх хтось не забере, або такі притулки, де тварин присипляють, якщо упродовж певного періоду їх не забирають. У багатьох країнах Європи діє і така практика, що тварин просто відловлюють на вулицях, тут же стерилізують, вакцинують й одразу відпускають знову на вулицю, — каже директорка ЛКП «Лев». — Ми поєднали все. Адже в нас немає великого місця, щоб тримати притулок, крім того, люди, на жаль, продовжують викидати тварин. Тож навіть якщо заповниш притулок, швидко на вулиці з’являться нові чотирилапі. Тому ми придумали таку схему: відлов, вакцинація, стерилізація та прилаштування. Найголовніше — прилаштування тварини в родину, а якщо не вдається її прилаштувати, то ми відпускаємо її на місце відлову, але під нагляд опікуна — людини, котра на тій території пильнує і оберігає чотирилапого».

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ