Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вперше в Україні

готуватимуть експертів з оцінки технологій охорони здоров’я
21 серпня, 2019 - 10:13

Вперше в Україні Національний фармацевтичний університет, що в Харкові, розпочав підготовку фахівців з оцінки технологій охорони здоров’я. Ці фахівці забезпечуватимуть комплексну незалежну експертизу ефективності застосування технологій охорони здоров’я в контексті медичних, економічних, соціальних та етичних питань, повідомляє moz.gov.ua.

Освітньо-професійна програма «Оцінка технологій охорони здоров’я» з підготовки фахівців за другим (магістерським) рівнем вищої освіти розроблена в Національному фармацевтичному університеті. Цей університет має достатній освітній, науковий, методичний досвід, кадровий потенціал та відповідне матеріально-технічне забезпечення для підготовки експертів з оцінки технологій охорони здоров’я. Над розробкою програми працювала робоча група українських науковців, які враховували міжнародний досвід і консультувалися з потенційними роботодавцями.

Студенти навчатимуться протягом півтора року за спеціальністю «Фармація, промислова фармація», а по закінченні одержать диплом магістра і кваліфікацію експерта з оцінки технологій охорони здоров’я.

По закінченні програми фахівці зможуть моделювати і проводити оцінки технологій охорони здоров’я, доцільності їх застосування та включення у стандарти лікування і програми відшкодування. Такі навички запитані в урядових організаціях, вітчизняних та міжнародних НТА-агентствах, експертних групах, закладах вищої освіти, науково-дослідних інститутах, лабораторіях, закладах охорони здоров’я, фондах медичного страхування та інших установах.

Прийом документів триватиме з 2 до 23 вересня.

Нагадаємо, в Україні використання оцінки медичних технологій запроваджується з початку цього року. Вже створено окремий департамент з оцінки медичних технологій на базі Державного експертного центру МОЗ України. На основі цього департаменту в подальшому планується створити окремий незалежний орган з оцінки медичних технологій.

Газета: 
Рубрика: