Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Врятує лише реєстр

У ритуальній службі не бачать підстав зберігати історичний паркан довкола Байкового кладовища
20 серпня, 2019 - 10:08
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Залишаються лічені дні, протягом яких можна врятувати від руйнування огорожу Байкового кладовища. До 23 серпня триває тендер на проведення капітального ремонту паркану з виконанням протизсувних заходів. Кошторис — 22 мільйони гривень. Планується демонтаж огорожі, збудованої із червоної цегли, натомість з’явиться бетонна стіна заввишки три метри, обкладена клінкерною плиткою.

Чим обумовлений демонтаж огорожі, «День» намагався з’ясувати у замовника аукціону, комунальної ритуальної служби «Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування» (деталі — у матеріалі «Межа пам’яті» у №146 від 15 серпня).  Редакція так і не отримала відповіді. Утім,  ритуальна служба пояснила ситуацію у відповіді на запит депутатки Київської міської ради Ольги БАЛИЦЬКОЇ. Пані Ольга поділилася документом із «Днем».

«Із кожним роком стан огорожі погіршується. Ігнорування даної проблеми загрожує можливістю поширення зсувних процесів на схилі, що може призвести до травмування пішоходів та руйнування поховань, що знаходяться близько до огорожі», — пояснював у листі директор ритуальної служби СКП «Спецкомбінат ПКПО» Олександр ГОЛУБ.

Також він розвіяв сумніви громадськості про пам’яткохоронний статус огорожі. Від цього залежить, хто має готувати проєкт ремонту чи реставрації паркану — міська рада або Міністерство культури. Отже, за словами Голуба, паркан не внесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток. Тому скасовувати тендер не будуть. Єдине, що може цьому завадити, це «отримання додаткової інформації щодо внесення огорожі до об’єктів культурної спадщини національного або місцевого значення».

«Маразматичний аукціон триватиме ще три дні, і якщо ми не хочемо втратити одну з пам’яток міста, скасувати його необхідно, — переконана Ольга Балицька. — Я офіційно звернулася до голови управління охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації Олександра Никоряка з проханням або знайти огорожу Байкового в реєстрі пам’яток, або негайно включити її до реєстру, як щойно виявлену пам’ятку. Із тим же проханням ми звернулися до Міністерства культури України, а також попросили мера Києва Віталія Кличка та департамент житлово-комунальної інфраструктури забезпечити зупинку процесу знищення огорожі».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ