Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Виховувати майбутніх учених»

На Тернопільщині відбувся Всеукраїнський збір юних екологів
12 червня, 2017 - 19:01
ФОТО МИХАЙЛА УРБАНСЬКОГО

Майже півсотні школярів та педагогів із 15 регіонів взяли участь в ХІ Всеукраїнському експедиційно-польовому зборі команд юних екологів, який тривав на Тернопільщині. Юних екологів України область приймала вперше. Проте торік тут працювали юні ботаніки, що свідчить про високий рівень позашкільної екологічної освіти («День» № 110-111 від 24—25 червня 2016 р. «Дуже жива лабораторія»).

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї юннати представили дослідницькі роботи «Екологічна ситуація вашого місця проживання: проблеми та шляхи їх розв’язання». Однойменною була також фотовиставка, яка висвітлює екологічну тематику. Переглядаючи її, можна відзначити, що проблеми в регіонах України однакові: несанкціоновані сміттєзвалища, забруднення водойм і атмосферного повітря, знищення первоцвітів, поширення небезпечної рослини — борщівника Сосновського. Одинадцятикласниця Анастасія САГАЙ із Краматорська Донецької області розповідає «Дню»: «Проблема, з якою ми приїхали, дуже загрозлива для нашого регіону — це стихійні сміттєзвалища. Ми намагаємось боротися з цим: групами виїжджаємо туди, прибираємо, організовуємо вивіз сміття. Через цю проблему дедалі більше дерев мають поганий імунітет. Відтак, коли на них потрапляють спори грибів ксилотрофів, що руйнують деревину, дерева гинуть, і в нашому місті меншає зелених насаджень. Ми приїхали, щоби знайти ще якісь шляхи вирішення, привернути увагу до цього питання».

Екологічний практикум «Моделювання екологічної ситуації в навколишньому середовищі та прогнозування її змін» відбувся в Національному природному парку «Кременецькі гори» під керівництвом працівників заповідної установи. Одна з груп працювала в урочищі «Скелі Словацького».

Підсумовуючи роботу ХІ Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних екологів, голова журі, завідувач відділу екології та охорони природи Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти України Тамара РАДЧЕНКО наголосила: «Такі заходи виховують майбутніх учених. Діти, які приїжджають на ці польові збори, найперше у своїх областях беруть участь в експедиціях, походах, відвідують гуртки в обласних, районних, міських еколого-натуралістичних центрах, і потім вони обирають професії, пов’язані з біологією, екологією. У нас є такі приклади. Приємно те, що педагоги готують тих людей, яких ми би хотіли бачити і в себе, і у владі загалом, щоб у нас було Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, а не Міністерство екології та природних ресурсів, яке тільки дає дозволи на використання цих ресурсів». У загальнокомандному заліку найкращими стали юні екологи Запорізької області.

Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль
Газета: 
Рубрика: