Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

«Виключно оригінали документів»

Книжкова палата Україна відкрила фонди Державного архіву друку
27 вересня, 2019 - 11:06

У Національному музеї літератури України відкрилася виставка «Друковані видання періоду визвольних змагань українського народу 1917—1921 рр.», присвячена 100-річчю заснування Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», ідеться в повідомленні прес-служби Держкомтелерадіо, яке надійшло на адресу «Дня».

Книжкова палата як унікальний заклад, де зберігаються всі види друкованої продукції, була заснована урядом УНР 24 січня 1919 року. Однак формування її фондів розпочалося значно раніше — із червня 1917 року, коли уряд Володимира Винниченка зобов’язав надсилати обов’язковий примірник вітчизняних книгодруків до бібліотечного відділу Генерального секретаріату народної освіти. Збирання і збереження всієї друкованої продукції, яка виходила на теренах України, було продовжено за правління гетьмана Павла Скоропадського. Тож на момент офіційного утворення Книжкової палати в її фондах уже налічувалося 2007 вітчизняних новодруків.

Документи, які представлені на виставці з фонду Державного архіву друку, висвітлюють один із найскладніших періодів історії України — період національно-демократичної революції та боротьби за збереження української державності упродовж 1917—1921 рр. Заступник директора Книжкової палати Галина ГУЦОЛ зауважила, що на виставці демонструються виключно оригінали документів. «Експозиція виставки складається зі 120 експонатів. Це раритетні друковані видання різного спрямування — від суспільно-політичної літератури та урядових рішень, наказів до наукових праць, підручників, словників, художньої літератури», — наголосила Г. Гуцол.

Зокрема, відвідувачі мають змогу ознайомитися з текстом Конституції Української Народної Республіки, ухваленої 1918 року, оглянути низку законів, ухвалених в УНР.

Газета: 
Рубрика: