Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

З кавою та книгою у руках

У Дніпрі зроблено перший крок до оновлення бібліотек
29 липня, 2021 - 20:20

Депутати міської ради проголосували за модернізацію книгозбірень. Зараз у місті існує дві бібліотечні системи, та замість них створюється комунальний заклад культури «Дніпровські міські бібліотеки». Вже є погодження на це від Міністерства культури та інформаційної політики України. «Сьогоднішнім рішенням ми відповідно до державних стандартів перетворюємо бібліотеки на єдиний комунальний заклад. Далі нашим завданням є перетворення цих бібліотек на хаби, де можна не тільки прочитати книгу, а ще й мати доступ до електронних видань, слухати лекції, спілкуватися та навіть пити каву. Такі сучасні хаби ми плануємо створити у кожному районі міста і далі довести концепцію бібліохабів до кожної філії», — зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген ХОРОШИЛОВ.

Ідею створення нової системи міських книгозбірень обговорили з громадськістю та професійною спільнотою на стратегічній сесії «Бібліотеки Дніпра. Майбутнє». На виконання державних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками відповідно до постанови КМУ №72 від 06.02.2019 планується залишити 33 бібліотеки-філії та одну центральну. У цих трьох десятках книгозбірень налічуватиметься 8 бібліохабів, які мають бути розташовані у кожному районі міста. «Рішення щодо об’єднання двох систем бібліотек відповідає сучасним вимогам та загальнодержавній концепції розвитку бібліотечної системи. Я вважаю, що у нашому місті з’явиться перший в Україні бібліотечний хаб. Це буде перетворення, яке відповідатиме загальній суспільній думці», — додала голова депутатської комісії міської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту Наталія ДЕМІДОВА. Як зауважують в управлінні культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, концепція сучасних просторів буде у кожній філії. Там також упевнені, що саме такі універсальні бібліохаби зможуть стати «центрами тяжіння» у мікрорайонах міста.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: