Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

За фільм «Донбас»

Юрій Лозниця одержав Державну премію імені Олександра Довженка
27 вересня, 2019 - 11:12
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський вручив Державну премію імені Олександра Довженка відомому українському кінорежисеру Сергію Лозниці за створення повнометражного фільму «Донбас» (2018 рік), повідомляє кореспондент Укрінформу, www.ukrinform.ua.

«Я дуже вдячний, що з вашим ім’ям Україна пов’язує відродження українського кіно та відродження культурної дипломатії. Те, що ви робите, представляє Україну за кордоном. Це дуже добре, що нас знають не лише по проблемах, а й наших мистецьких досягненнях, — багато в чому це і ваша заслуга», — сказав Бородянський.

Зі свого боку, Лозниця зазначив, що вважає за велику честь одержати таку високу нагороду від держави. Водночас він заявив, що це — перший фільм у його творчій діяльності, який вдалося зробити за активної фінансової підтримки України. За всю мою 24-річну кінодіяльність я зробив 25 картин — це стало можливим завдяки тому, що за останні п’ять років змінилася ситуація. Завдяки роботі великої кількості людей, у тому числі — Держкіно України, Пилипа Іллєнка (екс-голова Держкіно) і депутатам, які ухвалили закон про кіно, і тих людей, які проголосували за фінансування кіно, бо без цього кіно неможливо», — сказав режисер.

На 2019 рік розмір Державної премії України імені Олександра Довженка становить двісті тисяч гривень.

Газета: 
Рубрика: