Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

За книжкою — до парку

В одному з мікрорайонів Вінниці з’явилася «вулична бібліотека»
25 квітня, 2019 - 11:49
ФОТО NOVOSTIPMR.COM

Велику книжкову шафу із сучасними новими книжками розташували у сквері, що на вулиці Волошковій. Це один із найвіддаленіших мікрорайонів міста, жителі якого останнім часом дедалі частіше беруть участь у громадських проектах. До Всесвітнього дня книги, заручившись підтримкою бізнесу та депутатів, вони облаштували «Вуличну бібліотеку» , яка діятиме за принципом буккросингу — сам прочитав і передав іншому.

«У невеликій зеленій зоні, поблизу нашого підприємства, ми створили всі умови для відпочинку людей різного віку, — каже співорганізатор ініціативи Дмитро ЧАЛЕНКО. — Поруч розташований дитячий майданчик, тому в сквері завжди багато дітей. А на лавицях у затінку відпочивають люди різного віку. Тепер вони матимуть можливість проводити час з користю. Можна взяти до рук будь-яку книжку і читати її безпосередньо у сквері чи вдома. Головне — потім повернути. У такий спосіб ми намагаємося повернути людям любов до читання. Адже тільки той, хто читає книжки, зможе керувати тим, хто дивиться телевізор».

У «Вуличній бібліотеці» представлені видання різних жанрів: фентезі, класика, детективи, художня література, а також глянцеві журнали. На шафі великими літерами написані правила користування. Одне з них доволі приємне для книголюбів: «Якщо книжка настільки сподобалася, що розлучитися з нею ви не в змозі, то можна принести їй на заміну іншу». А також радять: «Навіть якщо ви не брали книжки — подаруйте свою, яка вам не потрібна, комусь буде цікаво її прочитати».

Працюватиме «Вулична бібліотека» щодня з 8.00 до 20.00. На ніч книжкову шафу зачинятимуть.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
Газета: 
Рубрика: