Мої дорогі! Поставте собі питання: що про вас одного дня скаже історія?
Йосип Сліпий, український дисидент, єпископ Української греко-католицької церкви, кардинал Римо-католицької церкви

Заборони — дієві

Міністерство юстиції стягнуло на користь українських дітей 6,9 млрд грн боргів зі сплати аліментів
6 червня, 2019 - 10:25

За весь час реалізації ініціативи #ЧужихДітей НеБуває Міністерство юстиції стягнуло на користь українських дітей 6,9 млрд грн боргів зі сплати аліментів. Гроші отримали більше 900 тисяч найменших українців. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає www.kmu.gov.ua.

«Тільки з початку цього року найменші українці отримали 2,3 млрд грн заборгованих коштів. Це на 700 мільйонів більше, ніж було стягнено за аналогічний період минулого року, коли виконавці Мін’юсту забезпечили повернення дітям 1,6 млрд грн заборгованості з аліментів», — зазначив очільник Мін’юсту.

Він повідомив, що нині до майже 130 тисяч українців, які мають заборгованість більше 4 місяців, застосовано передбачені законами #ЧужихДітейНеБуває заборони виїжджати за межі країни, керувати автомобілем, користуватися зброєю і полювати.

«Це один із найбільш ефективних засобів боротьби з неплатниками аліментів. Саме після запровадження заборон багато горе-батьків та матерів згадують про своїх дітей і одразу ж сплачують всю суму боргу», — підкреслив міністр юстиції.

За його словами, стосовно 43 тисяч боржників складено постанови про притягнення до суспільно корисних робіт, а 14,8 тисяч неплатників оголошено в розшук.

«Зараз ми продовжуємо активну роботу з центрами зайнятості по всій країні для того, щоб забезпечити роботою тих неплатників, які реально не мають заробітку. Що ж до тих, хто працює неофіційно чи отримує заплату «в конвертах», хочу зауважити, що штраф для роботодавців, які нелегально влаштовують працівників на роботу, — 112 тисяч гривень. Тож раджу не ризикувати і не ховати боржників», — заявив Павло Петренко.   

Газета: 
Рубрика: