Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

Захищайся, хто як може?

Мешканець Кривого Рогу Олександр Корник звернувся до гаранта Конституції – президента України Володимира Зеленського
19 березня, 2021 - 16:51
О.П. Корник

Олександр Корник просить захистити його конституційні права щодо недоторканості житла, нібито порушені працівниками монополіста – ПАТ «Криворіжгаз».

Понад п’ять років тривала судова тяганина за позовом Корника О.П. до ПАТ «Криворіжгаз», з яким він звернувся до суду першої інстанції, вимагаючи захистити його конституційні права і визнати неправомірними дії працівників постачальника-монополіста, які за відсутності господаря та членів його родини незаконно проникли до його приватного будинку й відключили помешкання від газопостачання.

І ось Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу (суддя Бутенко М.В., справа №216/1542/16-ц) 03.03.2021 р. зрештою виніс ухвалу: в задоволенні позовної заяви Корника Олександра Павловича до публічного акціонерного товариства «Криворіжгаз» – відмовити. Причому в рішенні суду, викладеному на восьми сторінках, Конституція, як основний закон, на норму якого щодо недоторканості житла посилається заявник, жодного разу не згадується.

Рішення суду

Таким чином, Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу своїм рішенням фактично відмінив конституційну гарантію про недоторканість житла, закріплену в ст. 30 Конституції України. У даній статті, зокрема, зазначається, що не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Отже, не отримавши захисту даних конституційних прав у місцевому суді, мешканець Кривого Рогу вирішив звернутися до найвищої інстанції – Гаранта Конституції. Адже, на його думку, без належної реакції гаранта даний судовий прецедент може стати вкрай небезпечним в плані подальшого використання у судовій практиці. 

Звернення до президента України

І дійсно, посилаючись на практику застосування так званого прецедентного права, правники-експерти зазначають, що дане рішення районного суду міста Кривого Рогу фактично дає індульгенцію на подібні свавільні дії працівників будь-якого з господарюючих суб’єктів-постачальників у приватних помешканнях усіх без виключення громадян України незалежно від місця їхнього проживання. А відтак, якщо реальних конституційних гарантій щодо недоторканості житла у таких випадках не буде, тоді захищайся, хто як може?!

Володимир СТЕЦЮК, журналіст, Кривий Ріг, фото автора
Рубрика: