Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

«Замислитися над тим, хто ми і навіщо живемо»

21 лютого в Дніпрі — День «Дня»: відкриття фотовиставки і дискусія з Ларисою Івшиною
20 лютого, 2019 - 18:52

Завдяки активній позиції редакції, яка втілює унікальний за своїм задумом і масштабом культурний і соціальний проект, а також готовності міста його підтримати, для мешканців Дніпра проведення щорічних фотовиставок газети «Дня», без жодного перебільшення, стало доброю традицією.  Найкращі роботи конкурсу раніше вже виставлялися в Палаці студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара,  в «Дніпровській політехніці» і на провідних арт-майданчиках міста. Останні три роки фотовиставки «Дня» відбуваються у просторих і світлих залах дніпровського Музею українського живопису, де працює молода і креативна команда.

21 лютого о 16.00 у відкритті ювілейної ХХ фотовиставки газети «День» візьмуть участь головний редактор Лариса Івшина та міський голова Дніпра Борис Філатов. Зауважимо, з міською владою в редакції склалися дружні та партнерські взаємини. Мерія сприяє проведенню Днів «Дня» у Дніпрі. Як наслідок такої співпраці — шкільні та міські бібліотеки мільйонного Дніпра раз у раз поповнюються книжковими новинками «Дня».  Уже незабаром на полицях дніпровських бібліотек, разом з іншими виданнями нашої газети, з’являться і 200 примірників книги, присвяченої 100-літтю Гетьманату Павла Скоропадського.

Новинці «AVE. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського», що вже стала бестселером, буде присвячена розмова Лариси Івшиної з «живою» громадою Дніпра, що почнеться відразу після відкриття фотовиставки, о 17.00 в Музеї українського живопису. Крім того, дніпряни першими побачать свіжий випуск глянсового часопису «Маршрут №1», присвяченого Дніпру. Такий особливий подарунок редакція приготувала для міста теж завдяки партнерству.

Ці зустрічі та інтелектуальне спілкування, як і сама фотовиставка, викликають велику зацікавленість у мешканців Дніпра. До Музею українського живопису приходять тисячі людей — студенти і школярі, творча і наукова інтелігенція, військовики і священики, представники найрізноманітніших верств населення. Сподіваємося побачити їх і цього року. «Фотовиставки «Дня» чудово показують своєрідний зріз життя всієї України. Такої повноти картини не дає навіть телебачення, — вважає військовий капелан спецполку МВС «Дніпро-1» Дмитро ПОВОРОТНИЙ. — Дивлячись на ці фотографії з різних куточків нашої країни, можна довідатися й відчути серцем, чим живуть сьогодні українці. Я із задоволенням відвідаю і  нинішню фотовиставку газети «День». Такої думки й інший відомий мешканець Дніпра, позаштатний радник міського голови з питань культури Євген ГЕНДІН. «Чесно кажучи, питання нелегке, хоча я був на всіх фотовиставках газети «День». Якщо коротко, то можу сказати, що для мене фотовиставка — це цілий спектр цікавих митей із життя моєї країни, такі собі чорно-білі пазли, які складаються в кольорову картинку всієї України», — ділиться він.

Про високий художній і технічний рівень фоторобіт, представлених на фотовиставках «Дня», зауважує дніпровський художник Григорій ІВАЩЕНКО. «Я люблю дивитися на роботи, коли багато простору та хороше освітлення — це дає можливість гідно їх оцінити. Пам’ятаю, що в день відкриття фотовиставки було дуже багато людей. Тому пізніше я прийшов на виставку ще раз, аби оглянути світлини більш уважно. Знімки були дуже емоційними і на «гарячу» тему — про війну в Донбасі. Такі роботи нікого не залишають байдужим», — зауважує Г.Іващенко. «Для мене найцікавішим і дорожчим на виставках «Дня» є світлини людей. Людина в кадрі. Звичайно, можна знімати глобальні події, катастрофи, відомих політичних діячів. Такі знімки можуть майстерно передавати їхній характер і взаємини. Але мені дорожче життя простих людей. Ці світлини дають зріз нашого життя, вони реальні, а не постановочні. Наголошу ще раз, найцікавіше — це все ж людина: діти, літні люди, люди в різних обставинах. Прояви їхньої душі та характеру. І ще одне зауважу — роботи з фотовиставок газети «День», на мій погляд, формують громадянське суспільство. Вони дають можливість подивитися на себе з боку, задуматися над тим, хто ми і навіщо ми живемо», — каже заступник директора Будинку мистецтв Валентина ОРЛОВА.

Чекаємо вас на виставці «Фото першої шпальти», яка триватиме в Музеї українського живопису (Троїцька площа, 5А) до 14 березня. Музей працює з 10.00 до 18.00. Вхід на виставку вільний. Приходьте і голосуйте за кращу, на ваш погляд, роботу!

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро, фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ