Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

Запуск пройшов успішно

Український двигун знов виводить європейські супутники на орбіту
29 квітня, 2021 - 20:49
ФОТО CSG CENTRE SPATIAL GUYANAIS

З космодрому Куру у Французькій Гвіані злетіла європейська ракета легкого класу Vega. Один з двигунів, встановлений на ракеті — південмашівський. Запуск пройшов успішно — про це повідомляє на своєму сайті розробник маршового двигуна 4-го ступеня ракети КБ «Південне». На орбіту вивели супутник дистанційного зондування Землі PleiadesNeo. Його маса становить орієнтовно 750 кг.

Апарат PleiadesNeo — перший із чотирьох супутників, які після повного розгортання сузір’я супутників (Pleiades Neo 3, 4, 5, 6) зможуть відвідувати будь-яку точку земної кулі двічі на день і забезпечать комерційних і інституційних споживачів зображеннями з високою роздільною здатністю.

Також у межах програми Європейського космічного агентства Small Spacecraft Mission Service (SSMS) на орбіту вивели ще п’ять космічних апаратів: мікросупутник спостереження Norsat-3 для Норвезького космічного агентства і чотири кубсати для операторів Eutelsat, NanoAvionics / Aurora Insight і Spire. Двигун РД-843 свого часу розробила команда КБ «Південне», серійно виготовляє — завод «Південмаш». Він забезпечує багаторазове (до 5 разів) ввімкнення, що дозволяє виводити супутники на різні орбіти. Зараз тривають роботи з покращення характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведення корисних навантажень.

Повідомляється, що це був 16-й успішний запуск, починаючи з 2012 року. Минулий запуск у листопаді 2020 року закінчився втратою корисного навантаження через неправильну роботу 4-го ступеня. Однак розслідування, проведене Європейським космічним агентством, показало, що провини дніпровських ракетників в аварії немає. Під час складання розгінного модуля в Італії переплутали і неправильно під’єднали кабелі управління.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: