Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Зробити озеленення обов’язковим

Мінрегіонбуд розглядає можливість внесення змін до державних будівельних норм
10 січня, 2019 - 12:19
ФОТО LUTSK.RAYON.IN.UA

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглядає можливість внесення нових змін до ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» щодо обов’язкового проведення заходів з озеленення вулиць і доріг при їх новому будівництві, реконструкції або капремонті, повідомляє www.kmu.gov.ua.

«Озеленення є невід’ємною частиною благоустрою. Тому ми у нових змінах до ДБН розглядаємо можливість запровадження низки змін щодо покращення благоустрою наших міст. Зокрема, обов’язкового озеленення в ході проектування доріг. Це покращить екологічний стан міст і надасть їм нового сучасного вигляду, а жителям забезпечить комфортні умови для перебування і проживання», — зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев ПАРЦХАЛАДЗЕ.

На його думку, в цьому питанні є доцільним вивчення досвіду Німеччини, Нідерландів, Австрії та інших високорозвинених європейських країн. Наприклад, у німецькому Лейпцигу площі зелених насаджень диференціюються залежно від щільності забудови та норм озеленення в окремих районах міста.

Проект змін до ДБН наразі розробляється ДП «ДерждорНДІ».

Нагадаємо, ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» набули чинності з 1 вересня 2018 року. Ними було запроваджено низку принципово якісних змін для безпеки і комфорту людей, зокрема можливість звуження ширини смуг руху на дорогах, обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту, обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, велодоріжок і велосмуг та інші зміни.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments