Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Зрубали 200-літні дуби

Активісти просять Міндовкілля відреагувати на знищення дерев у Пущі-Водиці
27 квітня, 2021 - 19:56
ФОТО ОЛЕКСАНДРА СОКОЛЕНКА

Вирубка дерев практично у межах національного природного парку «Голосіївський» триває другий тиждень. «День» уже розповідав (у матеріалі «Кому заважає ліс» https://day.kyiv.ua/uk/ article/cuspilstvo/komu-zavazhaye-lis), що на території Пуща-Водицького лісництва Святошинського лісопаркового господарства невідомі особи зрубують дерева. Станом на 27 квітня було знищено цілий виділ дубового лісу, деяким деревам — понад 200 років. Довжина просіки сягнула понад 100 метрів. Невідомі особи мають на руках лише один акт обстеження зелених насаджень від КО «Київзеленбуд».

Як пояснював раніше голова ГО «Екозагін» Михайло Погребиський, земельна ділянка безпосередньо не має статусу лісу, але розташована всередині Пуща-Водицького лісництва Святошинського ЛПГ, територія якого без вилучення входить до складу Національного природного парку «Голосіївський». Саме тут (на земельній ділянці № 8000000000:85:886:0001) планується звести житловий комплекс. Рішення про це затвердила Київрада у 2007 році, передаючи приватному підприємству «Продмарт» під будівництво малоповерхових житлових будинків понад 20 гектарів землі на вулиці Лісозахисній, 17 у Пуща-Водиці.

«Ділянку під забудову багатоквартирними житловими комплексами відведено посеред земель природно-заповідного фонду, оскільки навколо зони забудови розташовані НПП «Голосіївський» та Межигірсько-Пуща-Водицький заказник, — пояснює еколог Олександр Соколенко. — І оскільки є зрозумілим, що побудова житлових комплексів передбачає підведення відповідних комунікацій та автодороги, то з’ясувалося, що забудовник, згідно із власним проєктом, має все це протягнути через 110-й квартал Пуща-Водицького лісництва, тобто по території НПП «Голосіївський». Без жодного дозволу чи відведення земельної ділянки, порушуючи Закон про природно-заповідний фонд та Положення про НПП «Голосіївський».

Щоб завадити цим планам, зараз треба зупинити рух стороннього автотранспорту по цій території. Це завдання балансоутримувача та адміністрації НПП «Голосіївський». Чомусь досі цього не зроблено. Про ситуацію поінформовані у Міністерстві захисту довкілля і природних ресурсів та в Державній екологічній інспекції. «День» зі свого боку надіслав до Міндовкілля інформаційний запит з проханням прокоментувати, яких заходів планує вживати відомство, аби зупинити вирубку дерев на згаданій ділянці. Саме на його позицію зараз розраховують і захисники Пущі-Водиці. Редакція продовжує стежити за розвитком подій.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: