Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

80 років і конфіскація, або...

Юрист: Сполучені Штати можуть змінити обвинувачення, якщо Фірташ погодиться на співпрацю
27 червня, 2019 - 11:04

Українському олігарху Дмитру Фірташу, якщо його екстрадують до США, загрожує понад 80 років в’язниці з конфіскацією майна. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» повідомив американський юрист, партнер юридичної фірми Arnall Golden Gregory LLP Джин Берд.

Але Сполучені Штати можуть змінити обвинувачення, якщо Фірташ погодиться на співпрацю.

«Фірташ добре знайомий з різноманітними фінансовими угодами, в яких залучені топ-політики різних країн, у тому числі України та Росії. Тож можливо, що він має інформацію, яка може зацікавити Сполучені Штати. Тож для нього завжди є можливість співпрацювати й укласти угоду про визнання провини, — де він надасть цю інформацію в обмін на зміну обвинувачень», — зазначив Берд.

Австрійькі ЗМІ коментують рішення суду про екстрадицію Дмитра Фірташа до США ніяк інакше як з прикметником «геополітичне».

Як відомо, Фірташа звинувачують у змові з метою підкупу чиновників в Індії для видобутку титану, що використовується в реактивних двигунах. Сума ймовірного хабара — 18,5 мільйонів доларів. Федеральна суддя у Чикаго стверджує, що Фірташ планував співпрацювати з американським виробником авіалайнерів Boeing. Таким чином, схема хабарництва торкається юрисдикції США. Представники Boeing підтвердили, що розглядали можливість співпраці з Фірташем. Втім заявили, що угоди з ним не укладали.

2014 року Фірташа за вимогою Сполучених Штатів затримали в Австрії. Загалом розгляд про екстрадицію тривав п’ять років. Зрештою 25 червня Верховний суд Австрії відхилив апеляцію і дозволив екстрадувати бізнесмена до Сполучених Штатів. Втім, остаточне рішення має затвердити міністр юстиції Австрії.

Захист Дмитра Фірташа заперечує всі виснуті йому звинувачення. Cеред адвокатів Фірташа є Ден Вебб з чиказької фірми Winston & Strawn, якого вважають одним з найкращих американських юристів. Так, The Wall Stret Journal назвав його одним з найбільш високооплачуваних американських адвокатів. А Business Insider зарахував його до списку «11 адвокатів, яких ви не захочете побачити по протилежний бік». Також Вебб був спецпрокурором під час розслідування одного з найгучніших скандалів США «Ірангейт»  1986 року. Тоді виявилось, що адміністрація президента Рейгана таємно, без дозволу Конгресу продавала зброю Ірану. Згодом, у своїй практиці юрист представляв у судах таких бізнес-гігантів, як Microsoft, Philip Morris та General Electric. У березні 2018 року до Дена Вебба навіть звернувся Дональд Трамп із пропозицією очолити його захист у розслідуванні незалежного прокурора США Мюллера про російське втручання у вибори США. Втім, юрист відмовився представляти президента, зіславшись на конфлікт інтересів. У тому числі, через Дмитра Фірташа. Український оліграх, у свою чергу, був бізнес-партнером Пола Манафорта, колишнього очільника передвиборчої кампанії Трампа, який фігурував у розслідуванні.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: