Вдосконалюватися - значить змінюватися, бути досконалим - означає змінюватися часто
Вінстон Черчилль, державний діяч Великої Британії, письменник, найбільше відомий як прем'єр-міністр цієї країни у роки Другої світової війни, лауреат Нобелівської премії з літератури 1953

Аграріям готують додатковий механізм страхування ризиків

18 липня, 2012 - 00:00
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

На внутрішньому ринку незабаром з’явиться ф’ючерсний контракт, номінований у гривні, для українських аграріїв. Про намір запустити такий продукт заявив керівник Аграрної біржі Олександр Марюхніч в інтерв’ю журналу «Моніторинг біржового ринку».

Він розповів, що на Аграрній біржі триває підготовка до створення строкового ринку, який включатиме повноцінну роботу клірингового центру, ф’ючерсні контракти в національній грошовій одиниці, електронну платформу торгів та інші новації. За оцінками експертів біржі, такий механізм забезпечить сільгоспвиробника можливістю продавати свою продукцію за ринковими цінами.

Тому аграрій отримає додаткові гроші, які зможе направити на підвищення врожайності, розроблення нових технологій, купівлю техніки. Крім того, ф’ючерсний ринок дасть змогу покупцеві та продавцеві страхувати, тобто хеджувати свої цінові ризики. Тож коливання на світових ринках суттєво не впливатимуть на прибутки українських аграріїв.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments