Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

«Боремося зі зміною клімату, стартап за стартапом»

Україна вчетверте долучається до всесвітнього конкурсу «зелених» бізнес-ідей
12 вересня, 2019 - 10:41
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

21 вересня в Івано-Франківську відбудеться національний фінал найбільшого в світі конкурсу «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad. Журі обиратиме переможців, які вже в листопаді представлять Україну на глобальному фіналі конкурсу в Нідерландах серед учасників з 53 країн світу.

Національний фінал відбудеться на території ревіліталізованого заводу «Промприлад. Реновація», який на один день перетвориться на столицю «зелених» інновацій. Десять команд презентуватимуть свої бізнес-ідеї, дружні до клімату і довкілля. А троє переможців поїдуть 14—15 листопада на Global Grand Final в Амстердам, де будуть змагатися з сотнями інших команд за грошові призи (10000, 5000 і 2500 євро за перше, друге і третє місця відповідно) і місце в акселераційній програмі Climate-KIC.

Для українських команд участь в конкурсі такого масштабу — це можливість долучитися до інтернаціональної «зеленої» спільноти, познайомитися з майбутніми інвесторами, знайти бізнес-партнерів та перших клієнтів. Один із головних девізів ClimateLaunchpad — «Боремося зі зміною клімату, стартап за стартапом».

«Greencubator вже четвертий рік організовує відбір учасників з України на конкурс ClimateLaunchpad. Цього року ми отримали 35 заявок, з яких до національного фіналу дійшли 10 команд. Ми радіємо, що рівень їхньої підготовки дуже високий, і переконані, що Україну на Global Grand Final представлять достойні «зелені» ідеї, які з великою вірогідністю втіляться  у проривні бізнеси», — говорить національний партнер ClimateLaunchpad в Україні Роман Зінченко.

Україна вчетверте долучається до ClimateLaunchpad. Змагання входить до комплексу підприємницьких програм від європейського кліматичного акселератора EIT Climate-KIC. Національним організатором конкурсу в Україні є Greencubator, який проводить відбір українських команд і відповідає за підготовку їх до участі на національному та глобальному фіналі.

Підготувала Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: