Уподібнюйся пальмі: чим міцніше її стискає скеля, тим швидше і прекрасніше здіймається вона догори
Григорій Сковорода — український філософ-містик, богослов, поет, педагог

Дві вітчизняні гідроелектростанції отримають 60 мільйонів дол.

Світовий банк надав уряду додатковий кредит на їхню реабілітацію
4 лютого, 2010 - 00:00

Учора міністр палива та енергетики України Юрій Продан та директор Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Мартін Райзер підписали кредитну угоду між українським урядом та Світовим банком стосовно надання додаткового фінансування на Проект реабілітації гідроелектростанцій в Україні в розмірі 60 мільйонів дол. Вони будуть спрямовані на підтримку реабілітації трьох гідроагрегатів на Другій дніпровській гідроелектростанції (Дніпрогес 2) та трьох гідроагрегатів на Кременчуцькій гідроелектростанції.

Нагадаємо, що початкова позика на фінансування Проекту реабілітації гідроелектростанцій в сумі 106 мільйонів дол., яку було схвалено 21 червня 2005 року, набрала чинності 3 лютого 2006 року. Основними завданнями Проекту реабілітації гідроелектростанцій є підвищення надійності, ефективності та безпеки функціонування гідротехнічних споруд та устаткування «Укргідроенерго» і поліпшення екологічних показників, пов’язаних з їхньою діяльністю. Останнє завдання виконуватиметься шляхом скорочення викидів парникових газів, встановлення роторів гідротурбін, які не забруднюють довкілля, та припинення витікання нафтопродуктів, що потрапляють до річок Дніпро та Дністер.

У Представництві Світового банку в Україні констатують, що цей проект сприятиме підвищенню встановлених потужностей гідроелектростанцій Дніпровського каскаду приблизно на 400 MВт та збільшенню виробленого ними обсягу електроенергії приблизно на 500 ГВт/год. Зазначаючи при цьому, що такі потужності є еквівалентними будівництву нової гідроелектростанції.

«Реформування та модернізація енергетичного сектора належить до найважливіших складових сталого економічного розвитку в Україні, — цитується в прес-релізі Представництва Світового банку в Україні Мартін Райзер. — Ми дуже раді можливості продовжувати надання підтримки компанії «Укргідроенерго» в її зусиллях, спрямованих на підвищення ефективності унікального Дніпровського каскаду гідроелектростанцій, і, тим самим, у забезпеченні доступу України до дешевої, надійної та чистої електроенергії. У той же час, реалізація проекту створить попит на додаткові робочі місця в країні, сприяючи зменшенню негативних наслідків нинішньої кризи в житті людей».

Олексій САВИЦЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: