Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

11 серпня, 1999 - 00:00

Незабаром Україна має одержати перші 400 тонн бавовни як погашення боргу Таджикистану перед МГЗ, повідомив Українським новинам міністр промислової політики Василь Гуреєв. «Ми отримали інформацію з посиланням на прем'єр-міністра Таджикистану про те, що перші 400 тонн бавовни, які мають бути відвантажені Україні, зараз на колесах в Узбекистані», — сказав Гуреєв, однак не уточнив, чи направлено бавовну в Україну.

На засіданні Кабінету Міністрів 28 липня прем'єр-міністр України Валерій Пустовойтенко пообіцяв анулювати підписану нещодавно 15-річну Угоду про постачання глинозему в Таджикистан, якщо таджицька сторона найближчим часом не відвантажить Херсонському бавовняному комбінатові бавовну.

23 липня перший віце-прем'єр Таджикистану Ях'є Азімов, за словами Пустовойтенка, сказав йому, що вже відвантажено на адресу України 1,3 тис. тонн бавовни. Станом на 3 серпня, за інформацією головного інженера ХБК Віктора Байраченка,

Електростанції перебрали газ. Чи заплатять?

Україна перестаралася в споживанні газу. У липні українські споживачі використали 3 млрд. кубометрів газу — на 0,3 млрд. більше, ніж планувалося, повідомило Українським новинам джерело в Держнафтогазпромі.

Перевищення споживання відбулося за рахунок підприємств Міністерства енергетики. Підприємства Міненерго використали в липні 831,5 млн. кубометрів газу, коли за планом мало бути 376,5 млн. кубометрів. У середині липня «Нафтогаз України» тимчасово збільшив постачання газу електростанціям до 32 млн. кубометрів за добу в зв'язку із критичним станом в енергомережі.

Згідно з Постановою Кабміну від 3 липня, в липні і серпні «Нафтогаз України» має постачати електростанціям по 376,5 млн. кубометрів (12,1 млн. кубометрів газу за добу). Споживання газу українськими споживачами в січні—липні становило 37,4 млрд. кубометрів, коли за планом мало бути 39,7 млрд. кубометрів. Крім того, на технологічні потреби для перекачування транзитного газу його витрачено 4,4 млрд. кубометрів.

Держава вибиває борги з областей

7 серпня на селекторній нараді в МінАПК області пообіцяли до 15 — 20 серпня поставити за контрактами з урядом 5 млн. тонн зерна за одержані 1999 року товарні кредити та непогашені борги минулих років. Області мають розрахуватися з державою за одержані 1999 року і не погашені за 1998 рік товарні кредити постачанням 5,8 млн. тонн зерна, в тому числі за 1999 рік — близько 3,6 млн. тонн. (Загальний борг підприємств АПК перед державою — 7,9 млн. тонн зерна). Станом на 6 серпня сільськогосподарські підприємства за урядовими контрактами поставили 610 тис. тонн зерна. Віце-прем'єр міністр АПК Михайло Гладій сказав, що Кабмін буде карати керівників областей та обласні управління сільського господарства, де будуть погано йти розрахунки. «Якщо не буде виправлено ситуацію з розрахунками, то керівники будуть притягнуті до відповідальності. Аж до звільнення», — сказав М. Гладій.

1998 року за контрактами з державою аграрії здали близько 2 млн. тонн зерна — приблизно третину боргу, що підлягає погашенню.

Адмінметодами — по нафтотрейдерах

Уряд посилить перевірку компаній, які торгують нафтопродуктами, повідомив Українським новинам віце-прем'єр Сергій Тигипко. «Ми дали доручення Антимонопольному комітету та Податковій адміністрації, щоб вони жорстко перевіряли компанії, які займаються нафтопродуктами. Вони мають платити всі податки і не допускати монопольного тиску», — сказав С. Тигипко.

За словами Тигипка, сьогодні рентабельність продажу нафтопродуктів становить 150 — 200%.

За підрахунками фахівців Кабінету Міністрів, під час імпорту нафтопродуктів, ураховуючи курс 5 гривень/долар і прибуток трейдерів 30%, вартість бензину А-95 не має перевищувати 1,69 гривні/літр, вартість бензину А-76 — 1,50 гривні/літр, вартість дизельного палива — 1,41 гривні/літр. Під час виробництва нафтопродуктів в Україні вартість бензину А-95 може становити 1,88 гривні/літр, бензину А-76 і дизельного палива — 1,5 гривні/літр.

18 червня Антимонопольний комітет ухвалив рішення про початок розслідування за ознаками порушення антимонопольного законодавства у вигляді антиконкурентних узгоджених дій для встановлення монопольної ціни. Розслідування ще не закінчено.

Починається чистка інвестиційних компаній

Президент України затвердив своїм указом заходи, спрямовані на захист прав інвесторів у процесі ліквідації та реорганізації інвестиційних фондів і компаній.

Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес- службі Президента, указом «Про заходи для забезпечення захисту прав учасників інвестиційних фондів та інвестиційних компаній» на Державну комісію із цінних паперів і фондового ринку покладено обов'язки з реєстрації емісії та скасування випуску інвестиційних сертифікатів.

Кабміну доручено у двотижневий термін внести відповідні зміни в порядок державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності. Фонд держмайна спільно з НБУ мають розробити порядок розрахунків з учасниками інвестиційних фондів і компаній у разі їх ліквідації.

Міністерству внутрішніх справ і СБУ доручено активізувати роботу, пов'язану з пошуком інвестиційних фондів і компаній, щодо яких немає інформації про їхню діяльність і місцезнаходження.

Газета: 
Рубрика: