Егоїзм — першопричина раку душі.
Василь Сухомлинський, відомий український педагог

IТ-технології — на допомогу людям

Українські студенти створюють стартапи, які можуть заробити мільйони
21 квітня, 2010 - 00:00

16 квітня в Києві відбувся національний фінал студентського конкурсу інформаційних технологій Microsoft Imagine Cup 2010. Вперше національний фінал Imagine Cup 2010 пройшов разом із засіданням співтовариства Startup Crash Test, яке перевірило життєздатність запропонованих проектів і дало рекомендації з реалізації бізнесу-потенціалу вітчизняних стартап-компаній (недавно створених компаній, що будують свій бізнес на основі інновацій, але не вийшли на ринок і мають обмежені ресурси).

Серед 11 студентських команд із семи міст України переможцем стала команда CoreInvider з Донецького відділення Комп’ютерної академії «ШАГ». Хлопці представили програмний комплекс, завдяки якому люди з обмеженою рухливістю зможуть керувати комп’ютером за допомогою погляду. Саме ця команда представить Україну на всесвітньому фіналі Imagine Cup у Варшаві в престижній номінації «Розробка програмних проектів».

«Із семи мільярдів населення в світі кожний 10-й хворий на церебральний параліч, а 280 мільйонів чоловік пережили інсульт. Існує просто величезна кількість людей, які не можуть повноцінно використовувати можливості, які надає комп’ютер та інтернет. Дуже сподіваємося, що завдяки нашим розробкам їх життя заграє новими барвами», — коментує проект капітан команди-переможця CoreInvider Філіп Васильченко.

Друге місце зайняли студенти з команди SDTeam з розробкою інтернет-браузера для сліпих і людей з вадами зору. Команда StepByStep вразила журі проектом біометричного пошуку людей, які загубилися, і зайняла із цим проектом третє місце. Хлопці обох команд представляють той самий навчальний заклад, що й команда головних переможців — Комп’ютерну академію «ШАГ», Донецьке й Дніпропетровське відділення відповідно.

Лейтмотив Imagine Cup-2010 — «Уявіть світ, у якому технології дозволяють вирішити найбільш важкі проблеми сучасності». Цій самій темі був присвячений конкурс у 2009 році, але організатори вирішили, що вона не втратила своєї актуальності, адже ці проблеми відображені в цілях розвитку тисячоліття ООН. Питання загальнодоступної початкової освіти, поліпшення охорони здоров’я матерів, забезпечення екологічної стабільності та інші глобальні питання все ще потребують свого розв’язку, вважають організатори конкурсу.

«Інтелектуальний потенціал України величезний, і наші студенти раз за разом підтверджують це на міжнародному рівні. Але українським талантам часто важко реалізувати себе, адже одних лише ідей мало — потрібно, щоб їх помітили й підтримали, — говорить член журі конкурсу, спеціаліст із технологій розробки ПЗ «Майкрософт Україна» Сергій Байдачний. — Сподіваємося, що завдяки конкурсу Imagine Cup перспективні студентські ідеї знайдуть підтримку інвесторів і будуть реалізовані на успішні бізнес-проекти».

Колега по журі, один з організаторів та ідейних натхненників Startup Crash Test та керуючий директор компанії Bayview Innovations Денис Довгополий у свою чергу нагадує, що чимала частина успішних стартапів, у тому числі й таких всесвітньо відомих, як Microsoft та Facebook, створювалася студентами. «І ми дуже сподіваємося, що в Україні перебувають свої Гейтси та Цукерберги, і такі конкурси, як Imagine Cup, допоможуть їм розкрити свій бізнес-потенціал», — додає він.

Засновники Startup Crash Test вибрали кращий проект за своєю версією, який отримав «Приз глядацьких симпатій». Їм стала команда GNS з Харківського національного економічного університету, яка представила проект вирішення проблеми попередження екологічних катастроф за допомогою GPS-технологій. «Хоча ми й не вибороли перше місце, але висока оцінка нашого проекту потенційними інвесторами окрилила нас. Ми віримо, що наш проект не тільки зможе принести користь людям, але й, у перспективі, дозволить заробити наш перший мільйон», — зауважив капітан команди GNS Семен Шеховцов.

ДОВIДКА «Дня»

Іmagіne Сup — Міжнародний студентський конкурс інформаційних технологій, який щороку проводить корпорація Microsoft. Уже три роки поспіль українські команди успішно виступають у цьому престижному змаганні, щороку завойовуючи по декілька призових місць. Інноваційні проекти українських команд з Харкова та Одеси 2009 року завоювали друге та третє місця у фіналі у Каїрі, а в 2008 році — перше і третє місця у Паризькому фіналі.

Олексій САВИЦЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: