Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Коротко / Економіка

18 липня, 2012 - 00:00

Експерт пропонує створити «білий список» забудовників

Член ради директорів Конфедерації будівельників України, генеральний директор АТ «Науково-виробниче об’єднання (НВО) «Созидатель» (Дніпропетровськ) Леонід Турчин виступає за створення «білого списку» забудовників, до якого ввійдуть надійні компанії. «Внесення забудовників до «чорного списку» — це посмертно. Я пропоную при Конфедерації будівельників України створити будівельну рейтингову агенцію, чи кадастр надійних забудовників», цитує прес-служба НВО «Созидатель» Леоніда Турчина. На думку Турчина, кадастр надійних забудовників допоможе інвесторам визначити коло будівельних компаній, яким можна довіряти. «Я пропоную говорити не про «чорні списки», а про «білі», про хороші та надійні компанії. Аби потрапити до «білого списку», потрібно відповідати певним вимогам. Від «чорного списку» забудовників людям невелика користь. Ці компанії вже провалилися, прогоріли. А інвесторам, які збираються купувати помешкання, потрібно знати, до кого варто йти, який забудовник не підведе. Компанії, що захочуть потрапити до списку благонадійних, прагнутимуть відповідати всім критеріям, тобто стати ще кращими», — вважає експерт. Турчин зазначає, що критерії для «білого списку» ще належить розробити. Заздалегідь планується, що забудовники, які вчасно здають в експлуатацію будинки, не причетні до будівельних афер, зможуть заручитися підтримкою Конфедерації будівельників України і потрапити до «білого списку» благонадійних забудовників.

Україна приєднається до міжнародної операції у боротьбі з піратством

Кількість піратських нападів на морях у першій половині нинішнього року різко знизилася, повідомляє Міжнародне бюро з мореплавання. За даними цієї базованої в Малайзії організації, яка відстежує ситуацію з безпекою на морях, із січня по червень цього року пірати скоїли 177 нападів. У той же період минулого року їх налічувалося 266, повідомляє «Радіо Свобода». Експерти пов’язують зниження активності піратів зі збільшеним міжнародним тиском на найнебезпечніших морських розбійників, що діють в районі Сомалі. Також на початку тижня стало відомо, що Україна приєднається до міжнародної операції у боротьбі з піратством «Океанський щит». Про це повідомив перший заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко під час брифінгу «Збройні сили України 2012 навчального року», який відбувся для представників ЗМІ у Києві.

Корпорація «Богдан» не виключає закриття заводу в Черкасах

Один з найбільших операторів автотранспортного ринку України корпорація «Богдан» не виключає закриття свого заводу з виробництва легковиків у Черкасах і перенесення зварювального й фарбувального устаткування до Росії в рамках можливого відновлення реалізації проекту зі створення автозаводу в РФ, для чого наразі корпорація веде переговори з низкою європейських автовиробників. «В Україні сьогодні виробляти автомобілі невигідно — сьогодні потужності заводу завантажені на 10% і виробництво постійно зменшується, тоді як уряд не вживає жодних заходів захисту виробника й ринку. У той же час, у Росії ринок зростає, він захищений високим ввізним митом, а зараз ще й запроваджує утилізаційний збір на автомобілі, що робить імпорт автомобілів до цієї країни невигідним для нас», — сказав агентству «Інтерфакс-Україна» прес-секретар корпорації «Богдан» Сергій Красуля. Така ситуація, за його словами, змусила корпорацію повернутися до реалізації «російського» проекту зі створення автовиробництва в Борському районі Нижегородської області, раніше замороженого після кризи 2008 року й викликаного нею різкого скорочення авторинків. «Проте для реалізації проекту нам потрібен партнер, тому зараз ми ведемо переговори з низкою європейських виробників, у яких ще немає виробництва в РФ або вони планують розширити потужності», — сказав Красуля.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ