Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Коротко / Економіка

21 червня, 2012 - 00:00

Уряд відізвав перелік родовищ

Кабінет міністрів України відізвав перелік родовищ і ділянок, які можуть розроблятися на умовах угод спільного розподілу продукції (СРП). Відповідне рішення закріплене урядовою постановою №545 від 13 червня 2012 року. До цього списоку, зокрема, входили вуглеводневі Юзівський майданчик (Харківська і Донецька обл.), Скіфський майданчик, маданчик Таврія (обидва — шельф Чорного моря). Окрім того, до переліку входила Мокрокалигірська буровугільна ділянка (Черкаська обл.), інші родовища. Нагадаємо, цього року Україна провела конкурси на висновок СРП в рамках розробки Юзівського і Олеського майданчика, переможцями яких стали компанії Shell і Сhevron відповідно. А 2 червня Україна оголосила конкурси на укладання угод про розділ продукції (СРП) за Скіфським і Фороським майданчиками Чорноморського шельфу.

Тепловозоремонтний завод виставили на продаж із «цінником» 14,063 мільйона гривень

Фонд держмайна (ФДМ) України оголосив конкурс із продажу 9898600 акцій, чи 100% статутного капіталу, ПАТ «Гайворонський тепловозоремонтный завод» (Кіровоградська обл.). Згідно з оголошенням, опублікованим у «Відомостях приватизації» в середу, початкова вартість пакету акцій становить 14,063 млн грн, конкурсна гарантія становить 1,406 мільйона гривень. Конкурс відбудеться через 50 днів із моменту публікації оголошення про продаж. Згідно з умовами конкурсу, покупець зобов’язаний забезпечити виручку від реалізації продукції заводу впродовж п’яти років: перший рік — 23,21 млн грн, другий — 25,55 млн грн, третій — 28,15 млн грн, четвертий — 31 млн грн і п’ятий — 34,1 млн грн. Окрім того, покупець зобов’язаний не допустити появи нової простроченої заборгованості з платежів до бюджетів усіх рівнів і заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Покупець акцій також зобов’язаний забезпечити упродовж п’яти років чистий прибуток у розмірі: у перший рік — 393 тис. грн, другий — 433 тис. грн, третій — 480 тис. грн, четвертий — 530 тис. грн і п’ятий — 584 тис. грн. Гайворонський тепловозоремонтный завод спеціалізується, зокрема, на ремонті тепловозів для вузькоколійних залізниць ТУ-2, ТУ-4, ТУ-7 (виробництва Камбарського машинобудівного заводу, РФ), тепловозів ТГМ-23 і ТГМ-40 і колісних пар до них, ремонті дизелів Д6 і Д12, виготовленні запасних частин до тепловозів і зубчастих коліс.

В Україні створили підприємство для вивчення відходів

Державне підприємство «Укрекоресурси» створить інноваційне підприємство — індустріальний парк «Долина зелених інновацій» для розробки і реалізації науково обґрунтованих програм у сфері поводження з відходами як з вторсировиною. «Завдань у «Долини зелених інновацій» багато, але головна — це об’єднання державних ресурсів, науки та бізнесу для комплексного розвитку сфери поводження з відходами як з вторсировиною в Україні, результатом якого буде поліпшення і екологічної, і економічної ситуації в країні, — зауважив директор ДП«Укрекоресурси» Дмитро Радіонов. — Наприклад, щоб допомогти підприємцям налагодити ефективний бізнес, ми залучаємо до цього проекту виробників спеціалізованого обладнання». Незабаром «Долина зелених інновацій» буде відкрита для відвідувань, щоб бажаючі могли ознайомитися з тим, як налагоджені виробничі процеси, яке обладнання для якого циклу краще підходить, проконсультуватися з фахівцями про оптимальні умови експлуатації, терміни окупності. Науково-дослідна база індустріального парку об’єднає провідні спеціалізовані організації, науково-дослідні інститути і ВНЗ, що працюють за профілем інноваційної структури цього сектора, і стане практичною платформою для підготовки та підвищення кваліфікації фахівців галузі. Потужності індустріального парку будуть розміщені в Києві та в Автономній Республіці Крим, що дозволить врахувати специфіку та потреби різних регіонів України. У Києві «Долина зелених інновацій» буде розташовуватися по сусідству зі столичним сміттєспалювальним заводом «Енергія», де вже працює сортувальна лінія ДП «Укрекоресурси».

Газета: 
Рубрика: