…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Коротко / Економіка

20 червня, 2012 - 00:00

У Дніпродзержинську винайшли реанімобіль

Півтора роки тому колишній авторемонтний завод перебував у жалюгідному стані, а нині — виготовляє продукцію практично «з нуля». Перша партія, що складається з п’яти автомобілів, вирушила до міст України, де проводяться ігри футбольного чемпіонату Євро-2012, — Києва, Харкова й Донецька. Ще 95 таких машин невдовзі буде зібрано на замовлення Міністерства охорони здоров’я України. «Проект реанімобілів — це розробка нашого конструкторського бюро. Ми узялися за проект у вересні минулого року, а вже в листопаді було зроблено першу «швидку допомогу», — розповідає директор ТОВ «Дніпровський автобусний завод» Олег Винник. — Ми узяли все найкраще від європейських виробників, машини пройшли необхідні випробування». Один такий реанімобіль коштує близько 900 тис. гривень. Машини укомплектованіо набором для надання першої допомоги, електричним аспіраційним відсмоктувачем, портативною моніторинговою системою, носилками, кисневими балонами та іншим обладнання. Окрім машин «швидкої допомоги» на підприємстві освоєно випуск пасажирських автобусів великої місткості. Ще півтора роки тому колишній авторемонтний завод у Дніпродзержинську перебував у жалюгідному стані і робота стояла. Влада міста й області намагалася зберегти робочі місця. У березні 2011 року, з появою інвестора, підприємство перейменували на «Дніпровський автобусний завод», і тепер пасажирські автобуси виготовляють практично «з нуля». Повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

Регіонал пропонує звільнити від податку на прибуток підприємства, які працевлаштовують соцнезахищених

Депутат Верховної Ради Олександр Фельдман (фракція Партії регіонів) пропонує парламенту звільнити від оподатковування прибуток соціальних підприємств від профільної діяльності. Про це сказано в законопроекті № 10623, зареєстрованому в Раді 15 червня. Автор пропонує не обкладати податком прибутку від продажу або поставки товарів соціальними підприємствами та виконання ними робіт або надання послуг за наявності дозволу на користування зазначеною пільгою, яку видає міжвідомча комісія з питань підтримки соціальних підприємств. Відповідні зміни пропонується внести у статтю 154 Податкового кодексу. У пояснювальній записці депутат зазначає, що прийняття цього законопроекту стимулюватиме діяльність соціальних підприємств і сприятиме поліпшенню соціального мікроклімату в суспільстві. Відповідно до законопроекту «Про соціальні підприємства» № 10610, зареєстрованого Фельдманом у Раді 14 червня, соціальними пропонується вважати підприємства, що надають підтримку незахищеним групам населення (безробітні, малозабезпечені, інваліди) шляхом забезпечення соціально незахищених осіб робочими місцями, соціальними послугами, продукцією за доступними цінами. Як повідомляло агентство, у березні Фельдман пропонував парламенту списати заборгованість непрацездатних осіб, багатодітних і неповних сімей з оплати газу та електроенергії.

Держсільгосп вважає неприйнятним скасування обов’язкової сертифікації зерна

Голова Державної інспекції сільського господарства Микола Вашешніков вважає неприйнятним скасування обов’язкової сертифікації зерна. Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства. «Проаналізувавши законопроект Мінекономрозвитку, де запропоновано виключити із Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні» статті 11, 21, 22, якими визначено основні принципи державної політики щодо регулювання ринку зерна, я й інші фахівці галузі вважаємо його неприйнятним і таким, що призведе до катастрофічних наслідків для забезпечення продовольчої безпеки держави, установлення державного контролю за якістю зерна, продуктів його переробки і сортового насіння», — цитує прес-служба Вашешнікова. Керівник інспекції вважає, що скасування зазначених статей з обов’язкової сертифікації якості зерна й послуг зі зберігання зерна та продуктів його переробки призведе до значного підвищення ризиків агровиробників, оскільки право надавати послуги зі зберігання зерна матимуть компанії, що не мають відповідних умов. Як стверджує голова Держсільгоспу, гострими стануть питання збільшення вартості кредитів під заставу зерна, що зберігається на зернових складах. Він вважає, що скасування обов’язкової сертифікації зерна призведе до відсутності інформації про кількісно-якісний стан зберігання зерна в регіонах і в країні загалом. Вашешніков наголошує, що наслідком відсутності контролю за якістю зерна буде надходження на вітчизняний та міжнародні ринки неякісної та небезпечної сільськогосподарської продукції, що загрожує здоров’ю людей та іміджу країни-експортера у світі.

Газета: 
Рубрика: