Малоросійство — це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція.
Євген Маланюк, український письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

Коротко / Економiка

30 квітня, 2009 - 00:00

ТБ-супутник зорієнтують на Україну

Система безпосереднього супутникового віщання SES ASTRA оголосила про те, що значно розширила обхват користувачів в Україні й відтепер доставляє ТБ-сигнал більш ніж 7,6 мільйона українських домогосподарств. Різке збільшення ТБ-аудиторії зумовлене зростанням попиту на послуги цифрового супутникового телебачення. Також компанія забезпечить ринок України додатковими ємностями, перевівши супутник ASTRA 2C на нову орбітальну позицію 31,5° східної довготи. Переміщення супутника заплановане на початок травня. У планах компанії у найближчі п’ять-десять років — підключити до кабельного та супутникового телебачення те населення, яке користується ще аналоговим ефірним ТБ, повідомляє Вікторія ПРАСОЛ.

За зловживання при заправлянні авіапаливом — рекордні штрафи

Антимонопольний комітет України (АМКУ) ухвалив рішення оштрафувати три компанії на 255 мільйонів гривень за зловживання монопольним положенням при заправлянні літаків авіаційним паливом на території аеропорту «Бориспіль». Як повідомили у прес-службі АМКУ, ЗАТ «Спільне україно-голландське підприємство «Кребо» (Кременчук Полтавської обл.) вирішено оштрафувати на 125 мільйонів гривень, ТОВ «ЛУК-Авіа Ойл» (Бориспіль Київської обл.) — на 20 мільйонів гривень, ЗАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.) — на 110 мільйонів гривень. У прес-службі також додали, що на засіданні, де було прийняте рішення про штрафні санкції, були присутні представники «Кребо», «ЛУК-Авіа Ойл», «Укртатнафти» й аеропорту «Бориспіль». «ЛУК-Авіа Ойл» і «Укртатнафта» своєї провини не визнали, а «Кребо» визнало факт порушень. Також АМКУ ухвалив рішення оштрафувати і ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» на 10 мільйонів гривень. У прес-службі підкреслили, що вказані штрафні санкції є найбільшими за всю історію діяльності комітету. АМКУ наприкінці лютого поточного року в рамках розслідування ситуації з підвищенням цін на авіаційне паливо порушив справу за ознаками зловживання монопольним положенням. За даними відомства, оператори утримували в аеропорту «Бориспіль» ціни на авіапаливо на високому рівні, тоді як світові ціни стабільно знижувалися.

Кредит на реалізацію електричної потужності

Національна енергетична компанія (НЕК) «Укренерго» збирається залучити у Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) кредит в об’ємі EUR350 мільйонів на реалізацію першого етапу будівництва повітряної лінії (ПЛ) напруженням 750 кВ «Запорізька АЕС — Каховська». Як повідомив прес-секретар Міністерства палива й енергетики України Фент Ді, перший етап, окрім будівництва ПЛ протяжністю 190 км, передбачає спорудження нової підстанції (ПС) 750/330 кВ «Каховська» з одним автотрансформатором і заходами на неї двох ПЛ 330 кВ «Новокаховська-Островська» протяжністю 28,15 км і «Новокаховська-Херсонська» протяжністю 17 км. Під час другого етапу планується монтаж другого автотрансформатора на ПС «Каховська» для забезпечення подальшого будівництва ще шести заходів 330 кВ. Ді уточнив, що прогнозна вартість реалізації першого етапу оцінюється у 3,5 мільярда гривень, другого — 2 мільярди гривень. За його словами, переговори про залучення кредиту планується розпочати поточного року після проходження всіх необхідних переддоговірних процедур, серед них — консультацій із громадськістю. Реалізація проекту, зокрема, дозволить зняти обмеження щодо потужності, яку видає Запорізька АЕС, яка в умовах роботи всіх існуючих ЛЕП має технічне обмеження на рівні 5,3 ГВт за встановленої електричної потужності станції 6 ГВт.

Німецькі 30 мільйонів євро — на підтримку українських банків

Німецький банк розвитку KfW вирішив виділити EUR30 мільйонів на підтримку українських банків, повідомили у київському офісі KfW. За словами співробітника KfW, кошти надаватимуться для збільшення статутного фонду або як субординований кредит. Також, як повідомили у прес-службі українського банку, KfW веде переговори про входження до складу акціонерів ПроКредит Банку (Київ). «KfW веде переговори з ProCredit Holding про купівлю частини його акцій у статутному капіталі українського ПроКредит Банку. KfW може ввійти до переліку акціонерів ПроКредит Банку до кінця поточного року», — сказав представник прес-служби.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ