Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

22 вересня, 2004 - 00:00

У пошуках потенційних інвесторів

Нещодавно Рівненський міськвиконком дав згоду на створення Рівненської інвестиційної агенції, яка займатиметься наданням консультативних послуг органам державного управління і місцевого самоврядування щодо поліпшення інвестиційного клімату в регіоні. Оскільки агенція є недержавною організацією, то саме через неї здійснюватиметься співробітництво з ОБСЄ, яка, до речі, перші два роки фінансуватиме цю структуру. Начальник обласного управління економіки Валерій Саєнко не сумнівається в успіхові цього проекту. Він вважає, що новостворена агенція здатна налагодити інвестиційні програми не лише в Рівному, а й у районних центрах області, сприятиме взаємодії підприємців iз органами державного управління. Щоправда, створення інвестиційної агенції чомусь не викликає захоплення в обласної влади. Депутати Рівненської облради ще в серпні зняли це питання з порядку денного сесії, відклавши його розгляд на післявиборчий період, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.

Сергій Тарута «наглядатиме» в Алчевську

Наглядову раду ВАТ «Алчевський металургійний комбінат» (Луганська обл.) очолив голова ради директорів корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) Сергій Тарута. Таке рішення прийняли НР і загальні збори акціонерів компанії, що відбулися 20 вересня. Акціонери АМК також розглянули питання про додаткову емісію акцій і вирішили відмовитися від збільшення статутного фонду вп’ятеро (на 310,1 млн. грн.) — до 387,6 млн. грн. шляхом індексації основних фондів підприємства. Це питання виноситимуть на розгляд найближчих позачергових зборів акціонерів.

Наш «клімат» обговорять у Лондоні

Питання інвестиційного клімату України, корпоративного управління та вплив розширення ЄС на Україну обговорюватимуть на міжнародній конференції в Лондоні 24 вересня. Одноденна конференція «Україна: Східний Двигун Європи» проводиться під егідою фінансової групи Euromoney, повідомили агентству Інтерфакс-Україна в представництві України при ЄС. Захід пройде як у формі пленарних сесій, так і в формі «круглих столів» і тематичних робочих груп. Iз української сторони в конференції візьмуть участь віце-прем’єр, міністр фінансів Микола Азаров, в.о. голови Національного банку Арсен Яценюк, а також представники різних секторів економіки країни, відповідних міністерств і відомств. Очікується, що в роботі конференції братиме участь посол, представник України при ЄС Роман Шпек.

Біля костелу побудують...

ТОВ «Основа» розпочала в столиці будівництво міжнародного готельно-офісного комплексу «Торонто—Київ» на вул. Горького (Антоновича), 79. Як планується, будівництво продовжиться до червня 2006 року. Міжнародний готельно-офісний комплекс «Торонто—Київ» побудують за проектом архітектурної майстерні «Пашенько» навпроти костелу Св. Миколи, розташованого на вул. Велика Васильківська. У складі 15-поверхового комплексу запроектований, зокрема, тризірковий готель на 200 номерів, офісний центр, торговий пасаж, розважальні та рекреаційно-оздоровчі об’єкти, а також підземний паркінг на 380 машиномісць.

Для майбутніх пенсіонерів

Один із лідерів українського фондового ринку України компанія «Кінто» й одна з найбільших IT-компаній «Квазар-Мікро» (обидві — Київ) зареєстрували відкритий недержавний пенсійний фонд (НПФ) «Соціальний стандарт», орієнтований на залучення коштів середнього бізнесу. Як повідомив учора президент «Кінто» Сергій Оксанич, його компанія управлятиме активами фонду, тоді як «Центр персоніфікованого обліку» (компанія, створена «Квазар-Мікро» спеціально для адміністрування пенсійних фондів) виступить у ролі адміністратора НПФ. «Ми сподіваємося, що через рік у нас буде до 10—15 НПФ, в яких «Кінто» буде керуючою компанією, а «Квазар-Мікро» — адміністратором», — сказав він. При цьому С. Оксанич пояснив, що створений НПФ розрахований насамперед на компанії з кількістю працівників менше 1 тис., оскільки такій компанії створювати свій власний пенсійний фонд невигідно. За його прогнозом, у 2007 році НПФ акумулюють близько 10 млрд. грн., із яких у фондах, керованих «Кінто», буде зосереджено приблизно 10% коштів.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ