У тебе є вороги? Добре. Значить, у своєму житті ти щось колись відстоював
Вінстон Черчілль, британський політик та державний діяч, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

10 березня, 2004 - 00:00

У європейському ракетоносії буде наш двигун

Державне конструкторське бюро «Південне» та виробниче об’єднання «Південмаш» (обидва — Дніпропетровськ) забезпечать розробку та поставку маршового двигуна четвертого ступеня для нового європейського ракетоносія Vega. Ці роботи буде виконано в рамках контракту, підписаного в лютому ДКБ «Південне» та ВО «Південмаш» з італійською AvioSpA. У програмі створення Vega беруть участь Італія, Бельгія, Франція, Нідерланди, Іспанія, Швеція та Швейцарія. Італія через Італійське космічне агентство фінансує 65% програми. Перший запуск ракетоносія намічено на кінець 2006 року з європейського космодрому Куру у Французькій Гвіані.

Відставка за рішенням санатора

Голова правління енергогенеруючої компанії ВАТ «Дніпроенерго» Сергій Попов залишив посаду голови ради Оптового ринку енергетичного вугілля (ОРЕВ). «Дніпроенерго» зараз не працює через ОРЕВ. Тому я не маю морального права виконувати роль голови, бо моя компанія не працює через цей ринок», — мотивував свою відставку С. Попов агентству Інтерфакс-Україна. У даний час «Дніпроенерго» за рішенням санатора не бере енергетичне вугілля в ОРЕВ, а працює з вугільними підприємствами за прямими договорами. «Це не моя позиція — наша компанія управляється санатором — це ставлення до ринку санатора», — сказав С. Попов, відзначивши, що не згоден з діями санатора. На його думку, позитивні моменти можна знайти і в ідеї ОРЕВ, і в ідеї прямих договорів. Посаду голови ради ОРЕВ після того, як пішов С. Попов, зайняв його заступник по раді — в. о. гендиректора держпідприємства «Павлоградвугілля» Олександр Вівчаренко.

$80 тисяч за перестраховку морських ризиків

Страхова компанія «Росія» виплатила понад $80 тис. українській акціонерній страховій компанії «АСКА» за договором перестрахування морських ризиків. Виплати здійснили за двома страховими випадками, пов’язаними із затопленням прогулянкових катерів BaylinerCapri 212 та LarsonSEI 186 BR під час плавання в Чорному морі в акваторії селища Чорноморка. Збитки із них було заявлено 29 жовтня 2003 року. Договір перестрахування між компанією «Росія» і страховою компанією «АСКА» було укладено 19 серпня 2003 року.

Нові призначення в «Укртелекомі»

Першим заступником голови правління національного оператора зв’язку ВАТ «Укртелеком» призначено 54-річного Анатолія Русинського, який до цього очолював дніпропетровську дирекцію компанії. Крім того, наглядова рада призначила чотирьох заступників глави правління. Зокрема, до правління ввійшли перший заступник гендиректора «Укртелекому» Ігор Кравець і заступник гендиректора з питань управління персоналом і права Людмила Прутенко. Рішенням наглядової ради також оновлено організаційну структуру компанії —кількість підрозділів «Укртелекому» скоротили зі 140 до 109.

У Харкові складатимуть комп’ютери

Компанія МКС (Харків), один із найбільших виробників і продавців комп’ютерної та побутової техніки в Україні, має намір відкрити в Харкові серійне виробництво комп’ютерів річною потужністю 80 тис. виробів. Вихід на проектну потужність, як очікується, займе близько трьох років. У одній виробничій лінії об’єднають складання та наладку комп’ютерів. На сьогодні власним конвеєрним виробництвом комп’ютерів в Україні володіють компанії «Квазар-Мікро» та «Інком» (Київ).

Над Аргентиною загроза дефолту

Аргентина до кінця робочого дня у вівторок може не виплатити $3,1 млрд. за своєю заборгованістю перед Міжнародним валютним фондом (МВФ), що, як пише Financial Times, завершить її фінансову ізоляцію. Ця країна відмовляється платити за боргами Фонду, незважаючи на наявність у неї $15 млрд. резервів. Вона вимагає гарантій, що у разі виплати боргу МВФ схвалить черговий огляд її економіки та надасть на основі цього нове фінансування в рамках схваленої минулого року трирічної програми співпраці.

Якщо платіж не здійснять, Аргентина опиниться в компанії п’яти інших країн-ізгоїв, які мають борги перед фондом. Це — Ірак, Сомалі, Ліберія, Зімбабве та Судан. Світовий банк й інші міжнародні фінансові організації в цьому випадку також припинять співпрацю з Аргентиною.

У вересні МВФ досяг із Аргентиною домовленості про нову трирічну програму співпраці, що передбачає виділення кредитів на $12,3 млрд. Буенос-Айрес виконує фінансові показники цієї програми, але досі не домовився з кредиторами про реструктуризацію $100 млрд. боргів. У вересні Аргентина заявила кредиторам, що розраховує, крім списання 75% основного боргу, також повністю списати прострочені відсоткові виплати. Кредитори намагаються добитися перегляду пропозиції про виплату лише 25% вартості не викуплених вчасно облігацій.

Газета: 
Рубрика: