Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

8 вересня, 2010 - 00:00

В Одесі розпочато намивання надводної частини Карантинного молу

У Одеському порту розпочато намивання надводної частини Карантинного молу. Про це 3 вересня під час брифінгу в Мінтрансзв’язку повідомив міністр транспорту та зв’язку України Костянтин Єфименко. «Одеський порт розташовано майже в центрі міста, але ми вирішили усі проблеми, пов’язані з розширенням його потужностей. Зараз розпочато новий етап одного з найамбітніших наших проектів — будівництво надводної частини молу», — цитується Єфименко в прес-релізі міністерства. Нагадаємо, в рамках реалізації проекту «Розвиток Карантинного молу в Державному підприємстві «Одеській морський торгівельний порт» планується будівництво нового контейнерного терміналу на штучно утвореній території із зовнішньої сторони Карантинного молу, що забезпечить приріст вантажообігу контейнерів на 600 тисяч TEU на рік. Вартість проекту складає майже 4,5 млрд. гривень, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Французи відкриють у Черкасах завод із виробництва офісного обладнання

Французька компанія «Разек груп» уже в жовтні відкриває в Черкасах лінію з виробництва офісного обладнання. Про це під час прес-конференції заявив міський голова Черкас Сергій Одарич. «Це найбільше в Європі підприємство з виробництва обладнання для офісів та для торговельних приміщень. Зараз на частині площ «Хімволокна» триває встановлення нової лінії з виробництва обладнання для офісів», — розповів мер Черкас і зазначив, що особисто опікується відкриттям цієї лінії, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

«Київський метрополітен» від підвищення вартості проїзду додатково отримуватиме 5—6 мільйонів гривень на місяць

Комунальне підприємство «Київський метрополітен» оцінює щомісячні додаткові надходження від підвищення вартості проїзду в метрополітені з 1,7 грн. до 2 грн. за поїздку в 5—6 мільйонів гривень. Про це на брифінгу повідомив фінансовий директор «Київського метрополітену» Юрій Кошмак. Однак фіндиректор зазначив, що підвищення проїзду не покриє всіх видатків підприємства, нагадавши, що ще в 2008 році метрополітен називав економічно обгрунтованою вартість однієї поїздки на рівні 2,42 гривні. Зі слів Кошмака, кошти від підвищення проїзду будуть спрямовуватися насамперед на ремонт рухомого складу та ескалаторів підприємства. Він також припустив підвищення в майбутньому вартості проїзних, зазначивши, що поки «Київський метрополітен» не подавав Київській міській державній адміністрації своїх розрахунків. Нагадаємо, Київміськадміністрація підвищила вартість проїзду в метрополітені з 1,7 грн. до 2 грн. за поїздку з 6 вересня.

Російська компанія планує відкрити тризірковий готель під Києвом

Керуюча компанія (КК) «РосинвестОтель» (Москва, РФ) завершила будівництво заміського тризіркового готелю на 120 номерів у 40 км від Києва і планує відкрити його на початку 2011 року, повідомив генеральний директор компанії Кирило Іртюга. «Готель уже готовий. Вводити його плануємо ближче до зими поточного року, і вже після Нового року відкриємо для відвідувачів», — розповів він. Іртюга поки що не розкриває точне місце розташування готелю. «Ми ще продовжуємо вести переговори щодо придбання земельної ділянки для будівництва орендного містечка на ділянці площею 5,7 га біля цього готелю, тому його адреса поки що не озвучується. Сподіваюся, що до зими ми вже вийдемо на угоду про придбання цієї ділянки», — повідомив гендиректор компанії.

АМКУ порушив справу щодо трьох великих банків за нав’язування клієнтам конкретних страховиків

Антимонопольний комітет України (АМКУ) порушив справу щодо АКБ «Укрсоцбанк», АКБ «Укрсіббанк» і ПАО «ОТП Банк» у зв’язку з продовженням практики нав’язування своїм клієнтам конкретних страхових компаній, повідомив перший заступник голови комітету Юрій Кравченко в ході круглого столу в понеділок. Він зауважив, що в квітні цього року АМКУ рекомендував цим трьом банкам, а також КБ «Приватбанк» і ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» забезпечити прозорий відбір компаній для страхування позичальників при укладанні кредитних договорів. Підставою для цього стали неодноразові звернення громадян і страхових компаній до комітету про неправомірність дій цих банків. У ході круглого столу наголошувалося, що попри рекомендації АМКУ, кількість скарг від громадян і страхових компаній постійно збільшувалася й лише за минуле літо досягла 40. Як повідомив Кравченко, відповідно до законодавства, штраф за порушення антимонопольного законодавства може складати 10% прибутку суб’єкта господарювання. За підсумками круглого столу прийняте рішення створити робочу групу з метою розгляду цього питання у складі представників АМКУ, НБУ, Держфінпослуг, об’єднань страховиків та банків.

«Богдан» збільшив випуск автобусів і тролейбусів у 2,4 разу

Один із найбільших суб’єктів автомобільного ринку України — корпорація «Богдан» — у січні-серпні 2010 року збільшила випуск автобусів і тролейбусів на виробничих потужностях у Черкасах та Луцьку в 2,4 разу, або на 356 одиниць, у порівнянні з аналогічним періодом 2009 року — до 608 автобусів і тролейбусів. Як повідомив прес-секретар корпорації Сергій Красуля, в серпні поточного року в Черкасах і Луцьку випущено 90 автобусів і тролейбусів — на 18,4% більше, ніж у серпні попереднього року (76 од.). Зростання виробництва автобусів як і раніше обумовлене активною експортною політикою компанії.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ