Всі вчаться своєї рідної мови, а наша біда така, що треба вчитися її більше, ніж кому іншому.
Михайло Грушевський, український історик, політичний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

27 серпня, 2009 - 00:00

Верстатобудівний завод пішов із молотка

ТОВ «Науково-виробниче підприємство Дніпроенергосталь» (Запоріжжя) придбало на приватизаційному конкурсі 50%+1 акцію ВАТ «Мелітопольський верстатобудівний завод ім. 23 жовтня» за 0,755 мільйона гривень. Загалом у конкурсі з продажу цього пакету акцій брали участь три компанії, при цьому початкова ціна становила 0,74 мільйона гривень. Згідно з умовами конкурсу, покупець має збільшити обсяг реалізації продукції за п’ять років до 7,2 мільйона гривень з 4,25 мільйона гривень 2008 року, а чистий прибуток — до 0,28 мільйона гривень з 0,01 мільйона гривень 2008 року. Крім того, серед інвестиційних зобов’язань погашення простроченої заборгованості перед бюджетом у розмірі 0,8 мільйона гривень, за страхуванням — 0,35 мільйона гривень.

Запорізькі енергетики отримали скорочений графік роботи

Енергопостачальна компанія ВАТ «Запоріжжяобленерго» з вересня переходить на 4-денний графік роботи. Новий графік роботи в обленерго запроваджується до 1 січня 2010 року. За інформацією прес-служби компанії, це пов’язано зі зниженням споживання електроенергії в Запорізькій області більш ніж на 30% порівняно з 2008 роком, а також із погіршенням розрахунків споживачів за постачену електроенергію. «Здебільшого на чотириденний графік роботи переходить управління. Мета цього вимушеного кроку — уникнути скорочення персоналу. Новий графік роботи не торкнеться служб, що забезпечують реагування на звернення споживачів і здійснюють оперативне обслуговування електроустановок», — прокоментував ситуацію генеральний директор ВАТ «Запоріжжяобленерго» Віктор Носулько. За його словами, зміни в роботі компанії не позначаться на якості електроенергії, що постачається, та на її безперебійній подачі споживачам. Усі заплановані на 2009 рік роботи з оновлення та модернізації обладнання виконуватимуться у визначені терміни.

Донецькі пішли в експорт...

Найбільша українська приватна енергетична компанія «ДТЕК» (Донецьк) закінчила створення дочірнього підприємства ТОВ «Пауер Трейд» для здійснення експорту та торгівлі електроенергією на цільових ринках Європи й СНД. Нагадаємо, що в червні 2009 року «Пауер Трейд» стала членом Оптового ринку електроенергії, а 1 липня підписала з ДП «Енергоринок» договір на постачання електроенергії за нерегульованим тарифом.

Російська білизна піде на український ринок

Холдинг «Дика Орхідея» (Росія) офіційно відкрив фабрику з виробництва нижньої білизни в Лубнах (Полтавська обл.) вартістю близько $2,5 мільйона. За даними українського підрозділу холдингу, наразі на підприємстві працює один цех потужністю близько 1,7 тисяч одиниць продукції на день під ТМ «Дефіле». А у вересні на фабриці розпочнеться виробництво нижньої білизни під ТМ «Вендета» для роздрібної мережі магазинів «Бюстьє», що належить холдингу. Крім того, компанія планує в лютому 2010 року збільшити штат працівників із 70 до 150 осіб, а до 2011 року збудувати другий цех. Для цього холдинг збирається інвестувати в об’єкт додатково близько $1 мільйона. Передбачається, що із пуском другого цеху потужності фабрики перевищать два мільйони одиниць продукції на рік.

Вітчизняне енергообладнання експортують до Iрану

Держпідприємство «Науково-виробничий комплекс газотурбінобудувнаня (НВКГ) «Зоря-Машпроект» (Миколаїв) розпочало виконання довгострокового контракту на постачання енергообладнання для іранської Iran Power Plant Project Managment (MAPNA). Днями до Ірану було здійснене відвантаження першої партії обладнання в рамках контракту. Обсяг укладеного з MAPNA 2008 року за підсумками перемоги в міжнародному тендері п’ятирічного контракту, що передбачає постачання 58 турбокомпресорів, оцінюється в EUR172,5 мільйона. За даними прес-служби компанії, крім цього контракту, 2008 року «Зоря-Машпроект» також підписав із MAPNA рамкову угоду на постачання 42 турбогенераторів потужністю 25 МВт кожний. Загальна вартість замовлення оцінюється в EUR150 мільйонів. Уже розпочато закупівлю матеріалів і комплектуючих під замовлення.

Повний цикл виробництва олійножирової продукції впроваджено

Цех із виробництва гідрогенізованих жирів відкрив ВАТ «Мелітопольський олійноекстракційний завод» (Запорізька обл.). Згідно з прес-релізом групи «ОЛКОМ», до складу якої входить завод, відкриття цеху дозволить завершити побудову повного циклу виробництва олійножирової продукції в групі. «Раніше Київський маргариновий завод (також входить до складу групи. — Авт.) закуповував гідрогенізовані жири в інших виробників, але із введенням в роботу нашого власного цеху він отримав можливість забезпечити повну стабільність якості продукції та знизити її собівартість», — наводяться в прес-релізі слова голови наглядової ради Мелітопольського олійноекстракційного заводу Євгена Куценка.

Iнтернет-проекти потребують грошей

Акціонери ЗАТ «Український Медіа Холдинг» (УМХ, Київ), керуючої компанії однойменного холдингу, ухвалили рішення про збільшення статутного капіталу компанії в 9,75 разу — до 3,9 мільйона гривень. Залучені в результаті розміщення акцій допемісії кошти холдинг планує спрямувати на розвиток власних інтернет-проектів. Як повідомлялося раніше, УМХ планує здійснити додаткову закриту емісію 35 тисяч простих іменних акцій номіналом 100 гривень. При цьому частки акціонерів після розміщення не повинні зазнати змін.

Одеські залізничники шукають кредит на 550 мільйонів гривень

Державне підприємство «Одеська залізниця» (ОЗ) оголосило тендери з відбору банків для залучення кредитів на суму 550,11 мільйона гривень. Згідно з оголошеннями, бажаючі взяти участь зобов’язані подати свої пропозиції до 10:00 15 вересня. Розкриття пропозицій відбудеться 15 вересня о 14:00. Одеська залізниця проходить через території шести областей — Одеської, Миколаївської, Херсонської, Черкаської, Кіровоградської та Вінницької. У регіоні, де вона працює, розташовані великі морські й річкові порти.

Стадіон отримав лише 500 мільйонів гривень

На виконання будівельно-монтажних робіт під час реконструкції Національного спортивного комплексу (НСК) «Олімпійський» (Київ), де має відбутися фінал чемпіонату Європи з футболу 2012 року, станом на 25 серпня освоєно 500 мільйонів гривень, повідомив міністр із питань сім’ї, молоді та спорту України Юрій Павленко. З них 43 мільйони гривень є передоплатою будівельним компаніями для закупівлі будівельних матеріалів згідно з рішенням уряду. А загалом на поточний рік заплановано освоєння одного мільярда гривень на реконструкцію НСК.

Прибутки від мобільного інтернету зростають мов на дріжджах

ЗАТ «Київстар GSM» (Київ) у квітні-червні 2009 року збільшило прибутки від надання послуг мобільного інтернет-доступу на 32% порівняно з аналогічним періодом 2008 року — до 38,79 мільйона гривень. «Київстар» пояснює таке зростання як збільшенням кількості абонентів на 22% (до 1,237 мільйона), так і споживаного трафіку на 45% (до 116,6 Тб). При цьому, незважаючи на те, що випередження темпів зростання трафіку над темпами зростання абонентської бази свідчить про зростання середнього споживаного абонентом трафіку майже на 19%, зниження вартості відповідних послуг призвело до менших темпів зростання середнього прибутку з одного абонента — близько 8%.

У столиці з’явиться ще один п’ятизірковий готель

Міжнародна готельна мережа InterContinental Hotels Group відкриває п’ятизірковий готель InterContinental Kyiv. Номерний фонд 11-поверхового готелю становитиме 272 номери, з яких сім — апартаменти. У готелі будуть розміщені SPA-центр, тренажерний зал, басейн, пральня, бізнес-центр, конференц-центр на 800 місць тощо. Власником будівлі виступає ТОВ «Ярославів Вал» (Київ), що здійснювало будівництво.

Шахтарі просять держгарантій щодо кредиту

Державне підприємство «Ровенькиантрацит» може залучити кредит Промінвестбанку на суму 140 мільйонів гривень, якщо уряд надасть банку державні гарантії його повернення. За словами генерального директора підприємства Юрія Зюкова, кредит планується залучити для розкриття нового вугільного пласта на Шахті ім. Космонавтів. За його словами, запаси цього пласта становлять 15 мільйонів тонн, а річний видобуток може досягати одного мільйона тонн.

Газета: 
Рубрика: