Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

16 лютого, 2012 - 00:00

Україна повністю відновила постачання електроенергії до Білорусі

Українське ТОВ «Східенерго» повністю відновило експорт електроенергії до Білорусі, повідомили агенції Інтерфакс-Захід у державному ВО «Белэнерго». Добовий обсяг постачань становить до сімох мільйонів кВт.год., що практично повністю відповідає контрактним зобов’язанням. Як повідомляли раніше, з 1 лютого українське ТОВ «Східенерго», з яким Білорусь уклала контракт на постачання електроенергії в республіку 2012 року, було змушене з технічних причин припинити постачання. Передбачалося, що постачання поновиться 3 лютого, проте пізніше цей термін неодноразово переносили через люті морози в Україні й дефіцит електроенергії, що з’явився у зв’язку з цим на внутрішньому ринку країни. У «Белэнерго» також підкреслювали, що припинення постачання має виключно технічний характер і не пов’язане ні з якими порушеннями будь-якою зі сторін умов контракту.

Затверджено план-графік приватизації енергокомпаній

Фонд держмайна (ФДМ) України затвердив щомісячний пооб’єктний план-графік виставлення на продаж державних пакетів акцій енергогенеруючих і енергопостачальних компаній поточного року. Відповідний наказ ФДМ №52 від 12 січня 2012 року опубліковано в газеті «Відомості приватизації». Згідно з документом, у березні ФДМ має намір виставити на продаж 25,999% акцій ВАТ «Тернопільобленерго», 45% ПАТ «Крименерго» і 50% «ПАТ «Дніпрообленерго», у квітні — 45,009% ПАТ «Хмельницькобленерго», 45% ПАТ «Миколаївобленерго» і 21% ВАТ «Черкасиобленерго» (через фондову біржу).

Микола Присяжнюк: Росспоживнагляд прибуде з інспекцією до України наступного тижня

Представники Росспоживнагляду прибудуть до України наступного тижня для проведення інспекції на українських підприємствах, що експортують сир до Російської Федерації. Як повідомив журналістам у середу міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, такої домовленості досягнуто під час «переговорів, які проводить зараз наше відомство з російськими колегами». Присяжнюк також уточнив, що Росспоживнагляд проведе інспекцію на території всіх 18 підприємств, що експортують твердий сир і сирну продукцію до РФ. «Звичайно ж, насамперед перевірку буде проведено на території тих трьох підприємств, експорт продукції яких наразі припинено», — сказав міністр.

Фінансування розвитку Донецького летовища збільшили на 300 мільйонів гривень

Кабінет Міністрів України збільшив фінансування розвитку Донецького летовища на 300 мільйонів гривень — до 6,279 мільярда гривень. Відповідні поправки уряд вніс до Державної цільової програми підготовки до Євро-2012 постановою №90 від 30 січня 2012 року. Як повідомляли, проект реконструкції КП «Міжнародний аеропорт «Донецьк» передбачає будівництво ЗПС, перонів, аеродромно-диспетчерської вежі (АДВ), а також зведення нового термінала та реконструкцію старого. У комплекс нового термінала входить естакада, багаторівневий паркінг та автостанція. Пропускна спроможність нового термінала загальною площею 58 тисяч квадратних метрів — до трьох тисяч на годину.

За півроку всі митниці країни обладнають інформтерміналами

Державна митна служба України має намір протягом шести місяців цього року обладнати інформаційними терміналами всі пункти митного оформлення вантажів для обробки електронних копій митних декларацій. Згідно з повідомленням прес-служби відомства, такі термінали буде встановлено на 282-х пунктах митного оформлення. Як повідомляли, Держмитслужба з 15 лютого запроваджує функціонування в підрозділах митного оформлення програмно-технічних модулів «Інформаційний термінал» для обробки електронних копій митних декларацій. Запланована, що з допомогою такого термінала суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності самостійно вноситиме дані про свій вантаж і отримуватиме відповідний талон, у якому буде вказано час прийняття до митного оформлення. Отже, здійснюватиметься подвійний контроль — з боку бізнесу і з боку посадової особи, яка забезпечує митне оформлення. Держмитслужба підкреслює, що запровадження терміналів зробить неможливим порушення тимчасових нормативів і мінімізує людський чинник у процесі митного оформлення вантажів.

Газета: 
Рубрика: