Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

7 серпня, 2008 - 00:00

В Одесі стане тепліше...

Європейський банк реконструкції й розвитку (ЄБРР) має намір виділити комунальному підприємству «Теплопостачання міста Одеси» кредит на 21 мільйон євро для реконструкції системи теплопостачання, повідомив начальник управління муніципальних позик і цінних паперів Одеської міської ради Геннадій Нечаєвський. За його словами, кредит буде надано на 13 років, частину суми підприємство отримає в гривнях. За рахунок залучених коштів підприємство планує замінити близько 35 км теплових мереж, відремонтувати котельні, що забезпечують теплом і гарячою водою житловий масив ім. Таїрова, виконати ряд інших робіт. Термін реалізації проекту — 2,5—3 роки. Кошти будуть надані під гарантію міського бюджету без застави. Для отримання кредиту, зі слів Нечаєвського, потрібна згода Міністерства фінансів, куди відповідні документи будуть направлені до кінця серпня.

Українські будматеріали зацікавили Кіпр

Антимонопольний комітет України дозволив кіпрській компанії Kharkov’s Building Materials Limited придбати частки у статутних капіталів ТОВ «Куряжський завод силікатних виробів» (смт. Солоніцевка, Харківська обл.), ТОВ «Завод залізобетонних конструкцій» і ТОВ «АТП «Харківські будматеріали» (обидва — Харків). Згідно з повідомленням прес-служби АМКУ, придбання акцій забезпечить покупцю перевищення 50% голосів у вищих органах управління компаній.

У пошуках місцевих партнерів- інвесторів

Московська керуюча компанія «РосИнвестОтель» розглядає можливість будівництва трьох-чотирьохзіркових готелів у Києві, Харкові, Одесі й Чернівцях, повідомив генеральний директор компанії Кирило Іртюга. «Ми розглядаємо Україну як потенційний ринок для розвитку. Плануємо розвиватися в сегментах заміських готелів і міських готелів, оскільки цей ринок далекий від насичення. Ми зараз активно дивимося ділянки в Києві, Харкові, Одесі й Чернівцях. Площа цікавих для нас ділянок становить 10— 15 га. Бажано поруч iз ділянкою мати водоймища або можливість його створення», — сказав він. При цьому Іртюга повідомив, що компанія має намір будувати готелі на 60—100 місць. «Орієнтовно інвестиції в будівництво чотирьохзіркового готелю на 100 місць становлять $20—22 мільйона без урахування вартості земельної ділянки. Управляти своїми готелями ми будемо самі», — сказав він. Гендиректор компанії також повідомив, що компанія планує шукати місцевих партнерів-інвесторів, при цьому перевага віддаватиметься «пакетному» інвестору.

Молодь думає про недержавну пенсію

Відкритий недержавний пенсійний фонд «Сократ-Майбутнє», засновником якого є київська керуюча компанія «Сократ», розпочав діяльність з недержавного пенсійного забезпечення, повідомляється в прес-релізі компанії. Адміністратор фонду — «ПАПФ «Центр пенсійного забезпечення» — вже почав укладати пенсійні контракти з вкладниками, і на рахунок фонду в поточному місяці почнуть надходити пенсійні внески на користь учасників. Першими вкладниками фонду стали фізичні особи, серед яких приватні підприємці, співробітники УК «Сократ» і інших організацій, а також інвестори ряду фондів під управлінням УК «Сократ». Голова ради фонду Олександр Ткач зазначив в прес-релізі, що на цей час вкладниками фонду в основному є молоді люди віком до 30 років, які вибрали тривалі терміни сплати пенсійних внесків — від 25 до 40 років. «Фінансові розрахунки засвідчують, що навіть за відносно невеликих і невідчутних для особистого бюджету сум щомісячних внесків (50—100 гривень) пенсійні накопичення таких учасників фонду до моменту виходу на пенсію будуть дуже суттєвими», — зазначає Ткач.

Літати стали частіше

У січні—липні цього року авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ, Київ) збільшила перевезення пасажирів на 23% порівняно з аналогічним періодом 2007 року — до 936,5 тисячі чоловік. Як повідомила прес-служба МАУ, у липні транспортування пасажирів збільшилося на 14,5% — до 184 тисяч чоловік. Минулого місяця компанія перевезла 400 тонн вантажів і пошти.

«Обновки» для київського метрополітену

Велике вагонобудівне підприємство України — Крюковський вагонобудівний завод (КВБЗ, Кременчук Полтавської обл.), поставив чотири ескалатори для станції метро «Демієвська» Куренівсько-Червоноармійської лінії Київського метрополітену, повідомляє прес-служба підприємства. «Згідно з планом «Київметробуду», ескалатори буде змонтовано і введено в дію на станції «Демієвська» Київського метрополітену», — говориться в прес-релізі.

Будуватимуть більше, якісніше і дешевше?

ТОВ «Моноліт» будівельний альянс» і компанія «Будтранс», що входять до харківської групи компаній, «Будівельний альянс «Моноліт», інвестували близько $7 мільйонів у купівлю будівельної техніки. Як повідомила група в прес-релізі, зокрема, ТОВ «Моноліт» будівельний альянс» спрямувало близько $4 мільйонів для придбання трьох баштових кранів, а також бетонон асосів з роздавальним механізмом. «Придбання цієї техніки дозволить суттєво збільшити темпи будівництва, підвищити його якість, одночасно зменшивши собівартість. Крім того, компанія зможе вирішувати технічно більш складні завдання, зокрема, будувати висотні будинки до 50 поверхів. Ми не виключаємо, що згодом така потреба виникне», — цитує прес-служба президента компанії Анатолія Перадзе.

Газета: 
Рубрика: