Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

25 червня, 2008 - 00:00

Кондитерську фабрику переселяють

Полтавська міська рада виділила ВАТ «Полтавакондитер» 5,5 гектара на околиці міста для перенесення виробничих потужностей з центру міста. «Перенесемо кондитерську фабрику з центру на околицю. Ми звільнимо землю в центрі міста, вирішимо проблеми жителiв та зможемо в центрі спорудити нові сучасні будинки й готелі», — прокоментував у понеділок мер Полтави Андрій Матковський рішення депутатів, прийняте на минулому тижні. Він відмітив, що процес перенесення фабрики з однієї частини міста в іншу займе близько чотирьох років.

Імпортованої нафти буде більше. Але є обмеження...

Литовська Mazeikiu nafta планує у 2008 році збільшити поставки нафтопродуктів на український ринок на 40% у порівнянні з 2007 роком — до 360 тисяч тонн, повідомив голова представництва компанії в Україні Ігор Майстренко. «Спочатку наш прогноз був приблизно 300—310 тисяч тонн, але думаю, що він буде збільшений десь до 360 тисяч тонн. Попит зростає, й тому його кількість може бути збільшена», — зазначив він. Зі слів Майстренка, у січні—травні 2008 року поставки палива в Україні виросли на 15% у порівнянні з п’ятьма місяцями минулого року — до 200 тисяч тонн. Але в той же час голова представництва Mazeikiu nafta відмітив, що на сьогодні литовський нафтохолдинг може постачати в Україну не більше 400 тисяч тонн щорічно. «Все впираємося в логістику. Понад 35 тисяч тонн на місяць ми поставити не можемо, тому що плече Мажейкяй-Клайпеда маленьке, а Мажейкяй — Україна дуже велике й відповідно на повернення вагона потрібен дуже великий період», — зазначив він.

Всесвітні кредити для українських доріг

Державна служба автомобільних доріг України розраховує в листопаді поточного року підписати кредитну угоду з Всесвітнім банком на суму 400 мільйонів євро для реконструкції дiлянки Бориспіль—Лубни дороги Київ—Харків, повідомив голова «Укравтодору» Петро Кравчук. «Гадаю, до листопада ми завершимо всю процедуру й буде підписана кредитна угода», — сказав він. Зі слів Кравчука, із загальної суми кредиту 300 мільйонів євро буде направлено на реконструкцію самої дороги, 100 мільйонів євро — на облаштування об’їзних шляхів.

Термінал «Борисполя» буде або турецького, або іспанського походження

Другий етап конкурсу з відбору підрядчика на будівництво терміналу D у державному міжнародному аеропорту «Бориспіль» пройшли дві іноземні компанії, повідомив міністр транспорту та зв’язку України Йосип Вінський. З його слів, розкриття конкурсних пропозицій відбулося 17 червня 2008 року. За підсумками другого етапу, у фіналі конкурсу візьмуть участь турецька Dogus/Alarko/YAD та іспанська Obrascon Huarte Lain. «Обидві з доброю будівельною історією», — відмітив Вінський. Пропозиції компаній вивчатимуться протягом двох тижнів, після чого буде прийнято остаточне рішення, додав міністр. Початок будівництва терміналу D заплановано на 2008 рік, завершення — на кінець 2010-го — початок 2011 року.

Хлібокомбінати кримчанам «не потрібні»...

Один із найбільших виробників хліба в Криму — ВАТ «Кримхліб» — ліквідує Вірменський, Бахчисарайський та Алуштинський хлібокомбінати. Згідно з повідомленням ВАТ, у системі розкриття інформації Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку, таке рішення його акціонери ухвалили на загальних зборах 19 червня поточного року. Згідно з повідомленням, рішення про ліквідацію прийняте в зв’язку з припиненням виробничої діяльності цих підрозділів ВАТ.

Готелі під Євро

Девелоперська компанія «XXI Століття» планує до початку проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу 2012 року побудувати чотири тисячі номерів у три п’ятизіркових готелях, повідомивдиректор із супроводу проектів компанії, член ради директорів Андрій Миргородський. «Що стосується розвитку готельного сектору, то протягом найближчих п’яти років компанія «XXI Століття» планує побудувати декілька висококласних готелів у столиці та мережу тризіркових готелів у регіонах, включаючи ті міста, в яких будуть проходити ігри чемпіонату. Так, проекти готелів Sofitel, «Кияновська» та «Посольський двір» є частиною програми з підготовки Києва до чемпіонату», — повідомив він. Зі слів Миргородського, сьогодні компанія вже розробляє проекти чотирьох готелів у Києві та по одному в Борисполі, Харкові й Алупці. «Також розглядаються варіанти девелопменту три , чотири та п’ятизіркових готелів у Львові, Дніпропетровську, Донецьку, Харкові та Одесі», — повідомив Миргородський. При цьому він відмітив, що «розташовуватися готелі будуть в основному тільки в центральній частині цих міст, при цьому в середньому в них буде близько 250 номерів».

Турбота про екологію по-запорізьки

Єдиний в Україні виробник сортового прокату та поковки зі спеціальних марок сталі — запорізький ВАТ Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» збирається у 2008—2010 роках побудувати п’ять газоочисних споруд у сталеплавильних цехах №1 та 3, зонти над дуговими печами та рукавні фільтри, направивши на реалізацію цього проекту 75 мільйонів гривень. Як повідомляється в прес-релізі заводу, такі плани окреслено в тристоронній угоді про виконання природоохоронних заходів на підприємстві між ВАТ «Дніпроспецсталь», Запорізькою облрадою та Міністерством охорони навколишнього природного середовища. «Основна мета документа — закріпити терміни, в які підприємство зобов’язується виконати всі намічені заходи щодо зниження викидів у атмосферу. Договір також передбачає проведення природоохоронних заходів, які раніше не увійшли до «Програми виходу з екологічної кризи Запоріжжя у 2001— 2010 роках», — пояснюється в прес-релізі. Завдяки будівництву газоочисток об’єми викидів скоротяться на 794 тонни на рік. Генеральним підрядником виступає ТОВ «Плаза Інвестментс».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ