Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Кримська АЕС продається

19 лютого, 2004 - 00:00

Фонд майна Криму оголосив конкурс на оцінку початкової вартості недобудованих об’єктів колишньої Кримської АЕС. 3 березня Фонд майна АРК проведе конкурс з відбору оцінювачів, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів незавершеного будівництва Кримської АЕС у Щолкіно, що знаходяться на балансі дочірнього підприємства Східно-Кримської енергетичної компанії, — повідомляє Кримське агентство новин. Як повідомили у прес-службі Фонду майна Криму, оцінювачі повинні визначити початкову вартість продажу об’єктів АЕС за конкурсом. У майбутньому на торги буде виставлено реакторне відділення, блокова насосна станція, охолоджувач на Акташському водосховищі, що підводить канал з водоприймальним резервуаром, дамба Акташського водосховища, спеціальний корпус майстерень, масло-дизельне господарство колишньої станції, дизель-генераторна станція.

Як повідомлялося раніше, будівництво Кримської АЕС було розпочато у 1975 і припинено в 1989 році. До 1989 року на будівництво АЕС було витрачено 500 млн. радянських карбованців за цінами 1984 року. На складах залишалося матеріалів орієнтовно ще на 250 млн. карбованців. Фонд майна АРК у 2000 році вже реалізував обладнання машинного залу АЕС на 396 тисяч гривень. У 1998—2000 роках створене на базі АЕС дочірнє підприємство «Східно-Кримська енергетична компанія» реалізувало майна станції на 2,204 мільйона гривень. До 1 лютого 2003 року на балансі ДП «Східно-Кримська енергетична компанія» залишився тільки спецкорпус, блок майстерень, реакторне відділення і масло-дизельне господарство. Решта об’єктів — дамба Акташського водосховища — реалізації не підлягають. У вересні минулого року Фонд майна вже продав унікальний кран «Кролл», установлений у Щолкіно для монтажу ядерного реактора Кримської АЕС за 310 тисяч гривень при початковій ціні в 440 тисяч гривень.

Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь
Газета: 
Рубрика: