З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

Маршрутки з QR-кодами

У Херсонській ОДА хочуть маркувати легальних перевізників
29 листопада, 2019 - 11:05

Автобуси внутрішньообласних перевезень по Херсонській області, які працюють легально, планують маркувати QR-кодами. Розміщення QR-кодів має стати додатковою умовою до проведення конкурсу перевізників на маршрут. Про це під час засідання Громадської ради повідомив заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан, повідомляють у прес-службі Херсонської ОДА.

Подібне маркування, вважають в ОДА, дозволить пасажирам візуально відрізнити легального перевізника від нелегального, а за необхідності — здійснити безготівковий розрахунок за проїзд за допомогою смартфона. Маршрути будуть поділені на зони, а вартість проїзду визначатиметься залежно від кількості зон, які перетинає пасажир.

«Кожному маршруту, кожному автомобілю під час проведення конкурсу буде присвоєно унікальний QR-код. Після цього перевізник повинен його розмістити в доступному місці, щоб людина, яка має смартфон і має бажання сплатити у безготівковому порядку, могла це зробити», — зазначив Вадим Чабан.

У Херсонській ОДА додають, що запровадити розміщення QR-коду на автобусах внутрішньообласних перевізників можливо після отримання згоди Міністерства юстиції на оновлення умов конкурсів на маршрути і проведення переговорів із перевізниками.

Додамо, що легалізація внутрішньообласних перевезень на Херсонщині — це проблема, яка особливо загострилася після анексії Криму Росією, а також має сезонний характер: нелегальні перевізники постійно працюють на «курортних» маршрутах до узбережжя Чорного і Азовського моря. Про це «День» писав неодноразово.

Із 2014 року низка нелегальних фірм надають послуги пасажирських перевезень з Херсона переважно на маршрутах до КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» на адмінкордоні з окупованим Кримом. Фактично перевізники співпрацюють (або є однією фірмою) з такими ж партнерами на півострові. Схема виглядає так. Пасажир купує за готівку місце в автобусі, його підвозять до КПВВ, там він проходить адмінкордон пішки і в Криму його забирає заздалегідь узгоджений автобус. Маршрут із Криму — дзеркальний. Жодних квитків, гарантій чи дотримання часу за маршрутом вам не обіцяють.

Про цю схему багато писали у ЗМІ, про неї знають у поліції, регіональному управлінні Укртрансбезпеки і в ОДА. За попереднього голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва (після багатьох заяв і матеріалів у ЗМІ) нелегальних перевізників вирішили узаконити. В результаті конкурсу деякі фірми отримали ліцензії. Однак проблема досі лишається актуальною. Незаконні перевізники працюють спокійно. Наприклад, від залізничного чи автобусного вокзалів у Херсоні (або інших узгоджених локацій) щодня відправляються автобуси на Крим: без ліцензій, квитків, гарантій безпеки, а значить і без сплачених податків.

В інтерв’ю «Дню» новий голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв обіцяв навести лад у цій сфері. Одне із перших його розпоряджень на посаді — розпуск попереднього конкурсного комітету з визначень внутрішньо обласних перевезень. Можливо, ідея з QR-кодами — це «діджиталізаційна» новинка його команди. Втім, без жорсткого контролю з боку правоохоронних органів, цю проблему вирішити складно. Про це знають в ОДА, як і про те, що самим QR-кодами тут не зарадиш.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 
Рубрика: