Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Наші кури — першими в Європу!

Із учорашнього дня ринок ЄС повноцінно відкрився для українських товарів
16 травня, 2014 - 11:13

Учора, 15 травня, європейський ринок повноцінно відкрився для українських товарів. 14 квітня Рада ЄС схвалила рішення Єврокомісії в односторонньому порядку знизити мита для українських товарів на європейському ринку. Рішення повинно було набрати чинності впродовж двох тижнів з дати опублікування у відповідному журналі ЄС. А сталось це — 22 квітня. Тож із 15 травня ЄС обнулив для України більше 90% мит і зборів. Як повідомлялось такі умови будуть діяти до 1 листопада. Після чого присутність українського виробника на європейському ринку регламентуватиметься умовами Угоди про приєднання України до зони вільної торгівлі з ЄС.

У ЄС кажуть, що односторонній режим преференцій для України може принести українському бізнесу до 500 мільйонів євро доходів. Із них, як очікується, близько 340 мільйонів євро можуть надійти від збільшення експорту, і близько 97 мільйонів євро — від скасування експортних мит.

Європейські мита знижені на 94,7% для української промислової продукції та на 82,2% для українського аграрного експорту. Проте для таких товарів, як крупи, яловичина, свинина, м’ясо птиці замість повного зняття мит будуть застосовуватися безмитні квоти, коли експорт української продукції буде дозволений у певних обсягах.

Першими виробниками, які заявили про свою готовність експортувати українську продукцію до Європи стали птахівники. У квітні, коли стало відомо, що Європа відкриває в односторонньому порядку свій ринок для українських товарів, голова Ради директорів Асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко запевнив, що вже з наступного тижня українські підприємці зможуть постачати на європейський ринок до 36 тонн курятини без мита. «Вже через кілька днів буде починатися експорт, ми вже експортуємо, але найважливіше для нас сьогодні, що буде нульове мито — а це значить хороші економічні умови для поставок», — запевняв Бакуменко.

Учора голова Ради директорів Асоціації «Союз птахівників України» зазначив, що завдяки ринку Європи, підприємства галузі птахівництва в 2014 році планують експортувати близько 170—180 тис. тонн продукції. Так, за його словами, за перший квартал Україна продала за кордон 34 тис. тонн курятини, що на 14% більше порівняно з аналогічний період минулого року. І це при тому, зазначив Бакуменко, що був практично закритий ринок Митного союзу.

Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П’ятницький вважає, що саме українські аграрії та виробники харчів виграють найбільше від лібералізації торгівлі із ЄС. Проте якихось конкретних прогнозів урядовий уповноважений з питань євроінтеграції уникає: «Курчат восени рахують. Для мене зараз це задачка із багатьма невідомими. Неможливо зараз намагатися аналізувати ситуацію за якимись минулими трендами, бо у минулому у нас і близько не було такого тренду, як війна»

Алла ДУБРОВИК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ