Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Найбільший інтернет-супермаркет погрожує згорнути бізнес

Як ринок відреагував на зобов’язання використовувати касові апарати?
1 жовтня, 2019 - 10:32

Власник інтернет-супермаркету Rozetka Владислав ЧЕЧОТКІН заявив, що згорне бізнес, якщо Президент України Володимир Зеленський підпише закон, який зобов’язує підприємців використовувати касові апарати.

Про це Чечоткін повідомив у Facebook.

«Уже наступного тижня Президент може підписати законопроекти №№1053-1 і 1073, які Верховна Рада ухвалила нібито з метою вивести бізнес із тіні і створити здорову конкуренцію, а насправді  — для боротьби з бізнесом. Я впевнений, що закони в такому вигляді вб’ють десятки тисяч підприємців», — переконаний Чечоткін.

Він зазначив, що загалом до проекту закону №1053-1 про запровадження всезагальних касових апаратів питань немає. Проблеми можуть виникнути з нормою, за якою будь-який споживач може заявити у податкову про «неправильний» чек.

«Зараз напишу про закон №1073. Згідно з ним, будь-який споживач може заявити у податкову про «неправильний» чек. Якщо буде доведено, що чек «неправильний», споживач отримає товар, придбаний за цим чеком, безкоштовно. Водночас «неправильний» означає — немає в базі публічної податкової. Немає обмежень на кількість заяв, немає відповідальності для заявника, немає відповідальності податкової. Зате є потенційний штраф для бізнесу в розмірі 250% і завжди, за кожною скаргою, 100% проблеми з позаплановою перевіркою для підприємця», — написав Чечоткін.

За його словами, Rozetka виступає проти цього закону й у разі його ухвалення зупинить бізнес.

«Ми в Rozetka категорично не підтримуємо цього закону. Ми готуємося до зупинення бізнесу», — заявив Чечоткін.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: