Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Необдумані податкові новації можуть зашкодити діджиталізації

Асоціація: «Обсяг сплачених IT-індустрією податків зріс майже на треть»
1 жовтня, 2019 - 10:35

Експорт комп’ютерних послуг за шість місяців поточного року зріс на 31,4% — до 1,64 млрд доларів США, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це «Дню» повідомили в Асоціації «ІТ України».

При цьому обсяг сплачених до Державного бюджету України податків збільшився на 28,9% — до 6,1 млрд грн, а надходження платежів Єдиного соціального внеску — на 31,4%, до 1,89 млрд грн відповідно.

Вітчизняна галузь інформаційних технологій є експортно орієнтованою, і понад 80% ІТ-послуг створюється для закордонних ринків. Основними замовниками комп’ютерних та інформаційних послуг із України традиційно є США та країни Європейського Союзу. Саме зростання показника експорту є значимим індикатором росту і розвитку індустрії. Приріст експорту в ІТ є наслідком декількох чинників. Перш за все, це збереження податкової моделі індустрії і збільшення кількості фахівців. Згідно з даними Державної податкової служби України, кількість зареєстрованих фізичних осіб-підприємців у IT-індустрії за перше півріччя поточного року зросла на 22% і перевищила позначку в 158 тисяч спеціалістів.

КОМЕНТАР

Костянтин ВАСЮК, виконавчий директор Асоціації «IТ України»:

— Українська ІТ-індустрія — одна з небагатьох, яка одночасно демонструє збільшення обсягів валютного прибутку і зростання податкових виплат до бюджету, входить у ТОП-3 за обсягом експорту послуг, підвищуючи рейтинг України на глобальному ринку. ІТ-індустрія продовжує створювати нові робочі місця з високими зарплатами і дає можливості для подальшого нарощування експортного потенціалу України — звісно, за умов зваженої державної політики стосовно інноваційних галузей. Фізичні особи-підприємці уже традиційно виступають важливою складовою української IT-екосистеми — отже, за поточної системи оподаткування протягом останніх років сума податків, сплачених ІТ-індустрією, щорічно збільшується на 27—30%. Зважаючи на значні здобутки порівняно молодої галузі, IT-індустрія потребує виважених кроків у державному регулюванні. Поспішні рішення можуть призвести до недоотримання доходу в Державний бюджет та відтоку кращих спеціалістів галузі за кордон.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: