Інколи здається, що історія нічого не вчить. Але це не так. Вона таки вчить — якщо в цієї вчительки життя НАВЧАЮТЬСЯ
Володимир Панченко, український літературний критик, літературознавець, письменник

Неоднозначному питанню – зважене рішення

Готують закон про долю нерозмитнених авто з європейськими номерами
8 червня, 2017 - 11:28
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Протести власників автомобілів з іноземними номерами, схоже, подіяли. Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики готує до першого читання законопроект, направлений на вирішення проблеми автомобілів з іноземними номерами і який відповідає європейським вимогам та міжнародним угодам України. У ньому, звичайно, мають бути враховані й інтереси безлічі українців, які таким чином придбали за доступною ціною свої транспортні засоби.

«Дуже багато людей вважає, що досить було б прийняти норму про зниження акцизу для автомобілів, що були в ужитку, але не старіших 2010 року, — цитує голову комітету Ніну Южаніну прес-служба партії «Блок Петра Порошенка». — Зараз є такі пропозиції від народних депутатів. І саме винесення законопроекту 4932 стало тією точкою, коли ми почали обговорювати вже на серйозному рівні проблему і знаходити взаєморозуміння. Від громадських активістів надійшли пропозиції щодо законопроекту, і їх розглядатимуть». Парламентар зауважила, що нещодавно вступив в дію Указ президента України про невідкладні заходи щодо вступу в дію безвізового режиму України з Європейським Союзом, в якому є два пункти, що належать до цієї проблеми. «І це вже завдання уряду — вирішити її комплексно», — пояснила Южаніна.

Нагадаємо, проект закону №4932 авторства керівника фракції «Народний фронт» Максима Бурбака пропонує обкласти нерозмитнені автомобілі збором у розмірі 2 євро на день. Але 26 травня під час години питань до уряду у Верховній Раді прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Кабмін готовий узяти участь у підготовці змін до законодавства, що стосується автомобілів з іноземною реєстрацією. При цьому прем’єр зауважив: «Питання неоднозначне, і я б просив, щоб ми тут проявили з вами лідерські позиції, які дозволять нам зберегти, у тому числі, державні інтереси. Треба працювати, вести діалог, знаходити вихід із цієї ситуації... Але тут треба бути дуже і дуже зваженими».

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ