Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

НЕсолодкий сезон

Аналітики: посівні площі під цукровими буряками скоротяться на чверть
20 лютого, 2019 - 10:37

За прогнозами аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» посівні площі під цукровими буряками в поточному маркетинговому році становитимуть близько 220—230 тис. га, що майже на чверть менше ніж минулого року.

«Посівна кампанія цукрових буряків розпочнеться за півтора місяця, й ми маємо невтішні прогнози посівних площ. За нашими даними, в поточному році площа посівів цукрових буряків, за найоптимістичніших обставин, складатиме 220—230 тис. га, що стане найнижчим показником за останні 5 років. Це, відповідно, відіб’ється і на виробництві цукру та кількості працюючих цукрових заводів», — прокоментувала заступник голови правління НАЦУ «Укрцукор» Руслана БУТИЛО.

Проте ситуація може покращитися, адже чимала частина господарств та цукроварень, досі не вирішили, чи працюватимуть у наступному сезоні. Така невизначеність зумовлена коливанням валютного ринку і побоювання виробників, щодо збільшення собівартості виробництва як цукрових буряків, так і цукру.

Проте ще зарано складати ціновий прогноз на цукор наступного сезону, адже аналітики Green Pool повідомляють, що в 2019/2020 МГ світовий ринок чекає дефіцит цукру 1,36 млн т. Це дасть змогу знівелювати незначні валютні ризики.

«Зрозуміло, що диверсифіковані компанії, які виробляють цукор експортної якості, при зростанні ціни віддаватимуть перевагу експорту. Таким чином, контракти допоможуть мінімізувати валютні ризики та покращити цінову ситуацію на вітчизняному ринку. Саме тому ми активно працюємо з виробниками цукрового буряку, аби всі цукрові заводи були забезпечені сировиною, адже з огляду на майбутній світовий дефіцит, недоцільно значно скорочувати посівні площі. 27 лютого на Sugar World 2019 виробники та переробники цукрових буряків зустрінуться для того, щоб більш детально проаналізувати ситуацію на світовому ринку», — підсумувала Бутило.

Нагадаємо, в 2018/2019 МР працювало 42 цукрові заводи, які виготовили 1,82 млн т цукру та переробили 13,6 млн т цукрових буряків.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments