Нема свободи людини без свободи народу. І немає свободи народу без свободи людини.
Ярослав Стецько, український політичний діяч, один із керівників ОУН

Спрощення міжнародних автовантажоперевезень

За перші 12 днів послугою електронного бронювання дозволів скористалися понад 1300 перевізників
14 січня, 2020 - 18:49

«Пілотний проєкт з е-бронювання дозволів для перевізників успішно працює. За перші 12 днів 2020 року послугою е-бронювання дозволів скористалися понад 1300 перевізників, які забронювали через транспортний портал електронних послуг e-transport.gov.ua орієнтовно 8000 дозволів. Завдяки цифровізації процесу створені рівні умови доступу всіх перевізників до замовлення послуги, без будь-якої корупційної складової», — заявив міністр інфраструктури України Владислав КРИКЛІЙ, повідомляє www.kmu.gov.ua.

За словами очільника Міністерства, е-бронювання має низку беззаперечних переваг для бізнесу: «Видно доступну кількість дозволів на ПВД, а заброньований дозвіл не може бути виданий іншому перевізникові. Перевізник сам обирає ПВД, де планує отримати заброньований дозвіл. Отже, перевізник має змогу спланувати поїздку й убезпечити себе від штрафних санкцій за порушення митного законодавства. Заброньований дозвіл доступний до видачі перевізникові п’ять днів. Якщо перевізник не отримає дозволу у визначений період часу, його бронювання буде скасовано автоматично, а дозвіл буде доступний іншим перевізникам», — наголосив Владислав Криклій.

«Разом з тим запровадження сервісу е-бронювання посприяло виявленню проблемних питань у системі видачі дозволів як на технічному, так і на організаційному рівнях. Для прикладу, виявлено велику кількість перевізників, які всупереч вимогам законодавства не подали вчасно повідомлення про зміну даних у своїх ліцензійних справах. Усі технічні проблеми оперативно виявляються й усуваються, а сервіс постійно удосконалюється», — наголосив Владислав Криклій.

«Успішний досвід з е-бронювання ми будемо й надалі розвивати і масштабувати. Маємо амбітну мету перевести видачу дозволів на міжнародні автомобільні вантажоперевезення у цифровий формат. Однак поки ще не всі країни згодні на цей крок. Ми працюємо над вирішенням питання і впевнені, що спільними зусиллями нам це вдасться», — відзначив міністр інфраструктури.

Нагадаємо, 27 грудня 2019 року було представлено транспортний портал електронних послуг e-transport.gov.ua. Через портал із 1 січня 2020 року можна зробити попереднє замовлення (електронне бронювання) 60% усіх видів дозволів, 40% залишаються для оформлення та видачі за усним зверненням на ПВД.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ